В добру путь, дорогі випускники!
21 червня відбулося вручення Атестатів про повну загальну середню освіту випускникам 2024 року нашого ліцею. Гостинна зала МБК "Сузір'я" була сповнена аурою світлих надій та легкого щему. У вітальному слові директорка Наталія Параниця побажала випускникам у майбутньому стати успішними, самодостатніми, а головне - щасливими людьми. У нелегкий, буремний час довелося дорослішати нашим випускникам, але ми віримо, що попереду кожен з них зустріне переможне, наповнене радістю майбуття. Нехай Божа ласка захистить їх від викликів долі та стане довічним оберегом! В добру путь, дорогі випускники 2024 року!
Педагогічна співпраця в дії
Відбулося чергове засідання педагогічної ради ліцею. На зібранні колективу було підведено підсумки самооцінювання з використанням інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd". Самоаналіз, що здійснювався за двома напрямками, результати спостережень робочої групи за 42 навчальними заняттями, анкетування учасників навчального процесу дали можливість висвітлити успіхи та проблемні моменти освітнього процесу й педагогічної діяльності вчителів. Об'єднавшись у творчі групи, учасники педради розробили та презентували віртуальні макети і схеми в яких відобразили свої пропозиції щодо підвищення ефективності планування діяльності, налагодження гармонійної співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками на засадах академічної доброчесності.
Підсумовуємо та проєктуємо
Сьогодні в нашому ліцеї відбулися засідання професійних спільнот вчителів - предметників. Педагогічні об'єднання колег підсумували результати навчального року, проаналізували співвідношення перемог та прорахунків, окреслили першочергові завдання та довгострокові проєкції діяльності. Важливою складовою зустрічі кожної спільноти стало визначення ресурсної наповнюваності вчителів у час непрогнозованих викликів сьогодення. Як основні чинники результативного освітнього процесу, педагоги виокремили вміння оновлювати власні ресурси, розслаблятися та перезавантажуватися, індивідуальний саморозвиток з використанням новітніх технологій. Кожна спільнота погодилася, що взаєморозуміння та взаємопідтримка колег - це класичний фундамент спільного успіху. Віримо у себе та силу колективних зусиль! Проєктуємо тільки успішні горизонти в майбутті, що увінчане нашою Перемогою!
Дякуємо ЗСУ за життя, можливість навчатися і працювати!
Минув один із найскладніших навчальних років. Але ми вистояли! 5 - Г клас провів цікавий та насичений навчальний рік: уроки, уроки в укритті, екскурсії, поїздки, майстер-класи, цікаві години спілкування, різні шкільні заходи. Ми об'єдналися і стали справжньою шкільною родиною!❤️ Дякуємо всім вчителям за отримані знання, допомогу та підтримку, батькам - за плідну співпрацю та розуміння!
Під час святкування Останнього Дзвоника: ми, за частуванням піци, обговорили свої успіхи та невдачі, написали побажання всім, а також спланували гарно відпочити!
Ми вас не підведемо!
Останній дзвоник: пізнаємо та відкриваємо....
Завершенням навчального року для учнів 7-б класу (кл.керівник Абрамчук О.В.) була релаксуюча та пізнавальна подорож до міста Дубно та села Верба Дубенського району.Своєю величчю та неприступністю покорив екскурсантів Дубенський замок. А равликова ферма в селі Верба дала можливість подивитись процес вирощування равликів та взяти участь в равликових перегонах. Ліцеїсти отримали море позитиву та гарних емоцій.
Плекаємо традиції лицарства
Нещодавно відбувся навчальний зліт роїв дитячо-юнацької
військово-патріотичної гри "Сокіл"
("Джура"). Це традиційна система заходів, яка покликана
формувати в учнівської молоді справжній дух патріотизму та козацько
- лицарських традицій. У навчальних змаганнях взяли участь
чотирнадцять роїв із закладів загальної середньої освіти
Сарненської громади.
Юні «джури» Сарненського ліцею № 5 взяли активну участь у всіх змаганнях та продемонстрували свою спритність, витривалість, силу та знання з історії України.
![](https://site-842212.mozfiles.com/files/842212/base64img_e096039a28bf76774ac0c7e7430497a0.jpeg)
Останній дзвоник. Кarpatium - 2024
Вже втретє для нас Останній дзвоник лунає в умовах повітряних тривог і загрози, проте – вперше у Карпатах! Сотні кілометрів подолали учні 5-В та 6-В класів мальовничими куточками нашої країни, відкриваючи для себе нові цікаві сторінки історії й культури нашого народу, милуючись неповторною красою і величчю рідної України, переймаючись почуттям гордості за її минуле і сьогодення.
Відпочинок в Карпатах відкрив нам зелену казку гірських вершин. Стрункі смереки, чисті гірські річки, прозорі озерця, вируючі водоспади – все це зібрала для нас природа в одному куточку під назвою Карпати.
Втомлені, але водночас задоволені й збагачені неймовірними спогадами, ми повернулись до рідних домівок.
ЩИРО ДЯКУЄМО нашим захисникам і захисницям! Завдяки вам, ми можемо навчатись, відпочивати, подорожувати, ЖИТИ! Ви - наші янголи-охоронці! Ми віримо в нашу перемогу! Слава Україні! Героям Слава!
Допомога "Поліським Вовкам"
Ліцейна родина завжди прагне всіма можливими силами та засобами долучатися до допомоги нашим захисникам. Так випускники 2024 року разом з батьками під час Останнього дзвоника задонатили на РЕБ для бійців 60 батальйону "Поліські Вовки" 15 000 грн. Кошти вже відправлені за призначенням. Віримо, що кожен посильний внесок, хоч на крок, допомагає наблизити нашу омріяну Перемогу!
Краєзнавчими стежками
Закінчити навчальний рік шестикласники ліцею вирішили краєзнавчою екскурсією до римсько-католицького храму "Преображення Господнього". Екскурсоводом стала директорка Сарненської бібліотеки для дітей пані Ірина Кулеша. Учні дізналися багато цікавинок про історію будови храму, особливості традицій католицької церкви, почули таємничі історії з минулого. Своєрідною родзинкою стала виставка вервиць. Ліцеїсти ще раз переконалися наскільки багате наше рідне місто духовними та культурними осередками.Тож нехай прийдешнє літо наповнить нас внутрішньою силою та справжньою вірою у нашу незаперечну Перемогу!
Свято Останнього дзвоника у туристичному м. Яремче
Свято Останнього дзвоника цьогоріч провели у туристичному м. Яремче учні 8-В, 10-А та 6-Д класів з класними керівниками.
Триденна подорож мальовничою Україною з гуцульським колоритом та чистим гірським повітрям розвантажила психологічно та емоційно ліцеїстів.
Відпочинок у парку "Історії Землі" згуртував командний дух екскурсантів різних вікових категорій та занурив у світ минулого.
Історичне минуле і сьогодення нашого народу - постійна боротьба за свою свободу і незалежність. Мандруючи "Стежкою Олекси Довбуша" ліцеїсти поринули в історію опришківців і їх визвольного руху.
У Манявському монастирі діти мали можливість побачити склеп-гробницю Івана Виговського, відомої історичної постаті - Гетьмана військова Запорозького.
Гірська дорога, гірський хребет Явірник, найвища вершина Яремче - гора Маковиця висотою 984 м гірського масиву Горгани - підкорені нашою групою.
Велич і краса Карпатських гір, долин, хребтів зачаровує і втамовує подих.
А щоб побачити найвищий Манявський водоспад висотою 21 м - ми долали гірські потічки і скелясті дороги автокросом на позитивниму адреналіні пригод. А у Яремче милувались повноводним водоспадом "Пробоєм".
Три стихії світу ми поєднали у нашій подорожі: повітря гір, вода - гірських водоспадів і річок, вогонь - грязьового вулкану "Старуня"- геологічна пам'ятка природи.
Поєднати досконалу природу гір та отримати повний релакс можна у казковому парку легенд "Гедзьо парк", який ми відвідали після крутого сходження на Маковицю. Дякуємо ЗСУ за можливість подорожувати Україною і пізнавати її красута велич. Бережімо та цінуймо нашу історію, традиції, культуру та нашу святу українську землю!
«Останній дзвоник» у дорозі
![](https://site-842212.mozfiles.com/files/842212/base64img_833c5a686d662e59491aa5bd2922f382.jpeg)
Нетрадиційно вирішили відсвяткувати закінчення навчального року учні 8-Б класу (класний керівник Віолетта Домасевич), рушивши на екскурсію до міста Луцьк. Ліцеїсти відвідали одну з головних веж Замку Любарта, Музей українського війська та військової техніки та відвідали кінотеатр.
Дзвоник Віри та Надії
Попри складні обставини буремного сьогодення, шкільне свято "Останнього дзвоника" залишається важливою подією для учнів, вчителів та батьків, символізуючи завершення ще одного навчального року.
Це період, коли закінчується один етап і починається інший. Це період віри у власні сили та надії на втілення найзаповітніших мрій.
Цьогоріч ліцейна родина ще раз довела, що справжньому бажанню навчатися не стають на заваді жодні обставини. У підсумку - 15 ліцеїстів отримали відзнаку "Гордість Сарненщини".
Директорка закладу Наталія Параниця, вітаючи присутніх, наголосила, що надійні укриття, які створені спільними зусиллями міської влади, батьківської громадськості та працівників ліцею, дозволяють отримати повний обсяг освітніх послуг. Звертаючись до громади, заступник міського голови Володимир Міщеня подякував спільноті ліцею за співпрацю та надійний тил, який виборюють усім нам Герої фронту. Окрилити випускників на дійство завітав символічний Янгол щасливого майбуття. Випускники ж 2024 року подарували присутнім красу свого прощального вальсу.
Шановні вчителі, бажаємо вам якісного перезавантаження, нових ідей, натхнення, максимального відпочинку перед наступним роком! Випускникам зичимо реалізувати омріяне та вибудувати успішну долю! Будьте гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни! Віримо, що прийдешнє літо наблизить нашу Перемогу!
![](https://site-842212.mozfiles.com/files/842212/base64img_2e0573de2f21985457925cbce3e82cde.jpeg)
Благодійний турнір з онлайн ігри
Нещодавно ліцеїстами було ініційовано та проведено благодійний турнір з гри «Brawl Stars»! Учасники, щоб прийняти участь, вносили донати на ЗСУ та реєстрували команду. У турнірі взяло участь 16 команд з різних класів, а чемпіонами стали учні 11-Б класу у складі Васькевича Василя, Завгороднього Матвія та Ворони Андрія! Уболівальники також мали змогу задонатити, прийнявши участь у благодійній акції, яка проходила під час турніру. Зібрані кошти у сумі 7000 гр були відправлені на потреби «Поліських вовків».
![](https://site-842212.mozfiles.com/files/842212/medium/IMG-895467ef1fcb0b8c69d03e46c8c7c593-V.jpg)
23 травня - День Героїв
Єдиний національний урок
![](https://site-842212.mozfiles.com/files/842212/base64img_7d12af5da9c4508a09479de460af597d.jpeg)
Пізнаємо з насолодою!
Ліцеїсти із задоволенням відвідали виставку «Підводні монстри», на якій ознайомилися з різними видами риб з усього світу, такими як : скати, піраньї, найстародавнішою рибою протоптерус, рибою- голіафом, панцирними щуками, сомом- кішкою тощо. А ще годували риб та робили екзотичні фото. Екскурсія була цікавою та пізнавальною!
День вишиванки гартує дух!
![](https://site-842212.mozfiles.com/files/842212/base64img_9dbccccc42db191ae1a8c6f424790765.jpeg)
День вишиванки- це символ нашої національної ідентифікації, який гартує дух народу та свідчення незнищенності культури України.
Цей день, важливий для всього українства світу, ліцейна родина зустріла цікавими активностями. Частина учнів, за допомогою витинанок, вишукувала в живій природі нові приклади орнаментів для вишитого одягу. На годинах спілкування класні колективи занурилися в історію та розмаїття нашого унікального мистецтва народної та сучасної вишивки. Кульмінацією подій став традиційний флешмоб "Одягни вишиванку!". Цьогоріч солодку відзнаку за найбільшу масовість учасників отримали учні 5 - В та 5 - Г класів. Не були осторонь і педагоги закладу, активно долучившись до яскравої фотосесії.
Нині День вишиванки став днем національного самоствердження і непохитності. Кожна вишиванка, одягнута сьогодні, стала оберегом, який дарує силу, натхнення, захист і віру в Перемогу. Тож збережімо наш славетний генетичний код нації для наступних поколінь!
Дякуємо ЗСУ!
16 травня у День вишиванки ліцеїсти стали учасниками Національної руханки в вишиванках «Дякуємо ЗСУ», проведеної Українською федерацією «Спорт заради розвитку». Об’єднавшись з іншими українцями ми підтримали наших мужніх воїнів!
@UNICEF_UA #Дякуємо ЗСУ #ЗСУ #УФСЗР #Спорт_заради розвитку #sport_for_development