Інженерний тиждень 2024


    З 22 по 26 січня у Сарненському ліцеї №5 проходив Інженерний тиждень 2024 на тему самозарадність. До проведення Інженерного тижня долучились учні від 5 до 11 класу на чолі вчителів різних предметних галузей - від фізики до образотворчого мистецтва. Різноманітні 26 активностей – «Швидкий», «Табурет від Paper Tiger», «Картонний пуф», «Вдома крісло Одома»,  «Нічогонебачу чорнило», «Спільник», «Ілюзія», «90 км/год», «Дощолов», «Лабіринт», «Вітрячок-сонечко», «Міст Леонардо да Вінчі», «Вжух», «Все постійно змінюється», «Тіп-топ», «Гусінь», «Механічний телефон», «Флейта Пана», «Зоотроп», «Вогонь з батарейки», «Ліхтарик міні-міні», «Led світильник», «Вугільний фільтр», «Перекоти-поле», «Клік-клак», «Молекула життя-ДНК» допомогли учням краще зрозуміти, як науки та інженерія проявляються в нашому повсякденному житті – роблять його безпечнішим, комфортнішим та цікавим. А також – підвищили свою впевненість у власних силах та можливостях. Для того, щоб якогомога більше учнів ознайомились з усіма активностями, на кінець Інженерного тижня провели Підсумкову експериментальну перерву.

Новорічний донат для ЗСУ


    Напередодні новорічних свят ліцеїстами було проведено благодійну виставку-продаж виготовлених власноруч новорічних гномів та акцію "Пригости воїна різдвяною кавою".  Учнівський та педагогічний колективи зібрали донат сумою 5720 гривень. Цього разу зібрані кошти допомогли придбати для наших захисників MAVIC3 pro. Робити добрі справи - дуже легко та надзвичайно важливо, адже кожна добра справа наближає нас до перемоги.
Не зупиняймося! Допомагаймо! Разом до перемоги! Слава Україні!

Physics in Advent


    PiA® – Physics in Advent — це адвент-календар з відмінністю: фізичний адвент-календар. Це дозволяє представити 24 невеликі прості експерименти та таємниці фізики молодим дослідникам і всім, хто любить подібні речі. Цьогоріч до міжнародного конкурсу доєднались STEM Дівчата нашого ліцею, 24 дні захоплюючих експериментів, які тривали з 1 по 24 грудня, до зустрічі в 2024 Physics in Advent.


Відкрита природнича демонстрація


    Протягом жовтня-листопада дві команди учнів 9-х та 10-х класів взяли участь у Всеукраїнському інтернет-турнірі "Відкрита природнича демонстрація". Це Всеукраїнське інтернет-змагання з фізики, астрономії, біології, географії та хімії для учнів 7–11 класів! Під час турніру разом із командою однодумців розв’язували наукові челенджі й на практиці застосовували знання з улюблених предметів.


Підсумки Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна 2023»


    За сумлінне виконання обов’язків та професійні досягнення, плідну педагогічну діяльність, досягнуті успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління, активну участь у проведенні Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна-2023» подякою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» відзначений наш заклад. Щиро вітаємо увесь педагогічний колектив та учнів Сарненського ліцею №5 та зичимо подальших звершень у STEM активностях.


STEAM – проєкт «Книга пам’яті»

    Протягом квітня учнівська когорта Сарненського ліцею № 5 натхненно працювала над STEAM – проєктом «Книга пам’яті», презентація якого відбулася 5 травня. Над його здійсненням працювали ліцеїсти різних класів під наставництвом фасилітаторів – педагогів. Книга є своєрідним свідоцтвом мужності та самопожертви Героїв – воїнів нашого краю, які ціною власного життя увійшли у безсмертя. Креативні осередки учасників дослідили та випробували всі етапи створення книги: від виробництва паперу та розробки макета примірника до наповнення видання інтерактивним контентом. Проєкт об’єднав роботу пошуковців та любителів технічного моделювання, знавців англійської мови та комп’ютерного дизайну, юних художників та любителів поетичного слова.

    Завдяки наявним на сторінках книги QR – кодам,  читач має змогу перенестися в рідний куточок кожного полеглого  героя на мапі нашої територіальної громади та переглянути відео читців – декламаторів, що представляють поезії місцевих поетів, уміщені в примірник.

    Під час презентації «Книги Пам’яті» авторський колектив запросив гостей заходу доєднатися до роботи різноманітних локацій, де можна було дізнатися цікавинки  з процесу виготовлення паперу, спробувати створити текст на різних матеріалах за допомогою гусячого пера, виготовити патріотичну закладку для книги та браслет у національних кольорах, написати лист до воїна, прикрасити енергетичні смаколики для захисників мотиваційними написами, долучитися до плетіння маскувальних сіток.

    Книга, що створена  завдяки проєкту, є частинкою нашої пошани тим, хто став для нас взірцем справжньої любові до Батьківщини, тим, хто світлим спомином навічно  вкарбувався у нашу пам’ять.

Книга пам'ятіSTEM-тиждень

Багато чого не зробиш, поки не вивчишся. 

Але багато треба зробити, щоб навчитись. (Конфуцій)

     Під таким гаслом вчителі Сарненського ліцею №5 протягом 24-28 квітня проводили STEM- та STEAM-уроки, виховні години, намагаючись показати, що НАУКА – це КРУТО! STEM-week був насичений різноманітними активностями, інтегрованими уроками, дослідженнями, науковими експериментами, пізнавальними екскурсіями. Усі заходи були спрямовані на розвиток наукової та технічної творчості учнів, поглиблення їхніх знань зі STEM-предметів, а також збагачення фахового досвіду вчителів з розвитку професійної компетентності щодо STEM-орієнтованого навчання.


STEAM - тиждень 2024

Верба - символ і оберіг українського народу

    Сьогодні учні 8-В та 9-В класів дізнавалися чому вербу вважають захисницею водойм, яке значення має це дерево у християнському віруванні, в творчості українських поетів, поговорили про цілющі властивості верби та пізнали таємниці лозоплетіння.


Тиждень природничих наук

      Хімія - це цікаво: тиждень природничих наук продовжується☃️☃️😉


Вітаємо!

    Вітаємо команду 6-В класу (Назара Бородавку, Кирила Кокору, Уляну Шепеть, Вероніку та Тимофія Леончиків) та їх педагога Ірину Анатоліївну Сергійчук, які стали переможцями (ІІ місце) у номінації «Досліджуємо та експериментуємо», а також Анастасію Яковець (11-В клас), Анну Веремську (11-А клас), Ангеліну Мельник (11-А клас) та їх навставника Ольгу Вікторівну Абрамчук – переможцями (ІІІ місце) у номінації «Наука навколо нас» Відкритого конкурсу творчих робіт «Всесвіт в об‘єктиві» в рамках Всеукраїнського фестивалю «Stem-весна-2024», який проводив ЗПО «КРЦМтаШ».

Зичимо подальших перемог!«Писанкова алея»

   Протягом трьох тижнів у ліцеї працювала «Великодня майстерня». Ліцеїсти виготовляли писанки із різних матеріалів, вкладаючи у кожний витвір частинку своєї душі. А напередодні канікул відбулася презентація виготовлених виробів. Кожна робота «Писанкової алеї» зачарувала усіх своїм різнобарв’ям,  вишуканістю та  неповторністю.


Майстер-клас «Весняні дива»

     В рамках проведення екологічного місячника та участі у «STEM-весна – 2024» у ліцеї відбувся майстер-клас, де учні та вчителі на трьох локаціях  створювали екологічні декори – вазончики. Надалі, доглядаючи їх ліцеїсти зможуть насолодитися своєю творчістю та зеленими чупринками виробів. Творіть щодня та отримуйте позитивні емоції.


Тиждень математики у стилі STEAM

День народження числа Пі


    14 березня традиційно в Сарненському ліцеї № 5 відзначають День народження числа Пі.

    Число Пі – це математична константа, що визначається відношенням довжини кола до його діаметра. День числа Пі – неофіційне свято, яке відзначається любителями математики 14 березня о 1:59:26 на честь математичної константи – числа Пі. Фахівці стверджують, що математичні розрахунки з використанням числа "Пі" проводилися ще при будівництві Вавилонської вежі. Але стародавні майстри недостатньо точно прорахували пропорції при будівництві, тому проєкт так і не був вдало завершений.

    Свято започаткував у 1987 році фізик з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який виявив, що дата 14 березня, записана в прийнятій у США формі – 3/14, збігається з першими трьома цифрами числа "Пі". З того часу День Пі відзначають студенти та любителі математики з усього світу. Цікаво, що День Пі співпадає з днем народження видатного вченого Альберта Ейнштейна.

   Святкування проводиться досить весело, незважаючи на те, що головними винуватцями урочистостей є серйозні математики.

   Учні Сарненського ліцею № 5 на уроках фізики та математики досліджували значення числа Пі різними методами, застосовуючи елементи STEM. Свято пройшло не тільки весело, а й продуктивно.


Голограма «Музика числа Пі»

   Пропонуємо вам самостійно створити призму та послухати музику числа Пі, побачити голограму цифр числа Пі.

   Принцип створення голограми:  вам треба зробити голограмний проєктор (призму) і поставити його на екран смартфона, планшета чи телевізора, де показується спеціально підготовлене зображення чи відео (рухоме або статичне). Зображення відбивається від стінок проєктора і формує зображення, яке ніби висить в повітрі.

    Що таке проєктор для голограм і як його зробити? Проєктор робиться з прозорого матеріалу і зазвичай має форму зрізаної піраміди. Матеріалом для проєктор може бути якийсь прозорий пластик. Якщо ви маєте робити голограми на смартфоні чи планшеті, то можете використати прозорі пластикові коробки від CD чи DVD.

   Наш проєктор зроблено з прозорого пластикову. Вирізаємо 4 шматочки пластику у формі рівнобічної трапеції, кут між основою і бічними сторонами якої 54° (див. малюнок) та склеюємо їх:


      Ви можете вирізати трапеції інших розмірів, головне, щоб кут був 54°.

    Увімкніть відео, що знаходиться нижче, поставте в центр призму та насолоджуйтеся музикою числа Пі. Гарного прослуховування!

Проєкт «Різдвяний дзвіночок»


   Готуючись до новорічно-різдвяних свят ліцеїсти активно долучились до участі у проєкті «Різдвяний дзвіночок». Проявивши фантазію та креативність, учні виготовляли дзвіночки з різних матеріалів: паперу, фетру, фанери, фоамірану, пластикових пляшок та інших матеріалів  Кожна робота вражала глядачів своєю оригінальністю та технікою виконання. Також, у ході проєкту ліцеїсти виконували різноманітні завдання. Фінальною частиною яскравої презентації різдвяних дзвіночків стали новорічно-різдвяні віншування від класних колективів та привітання Святого Миколая.


STEM- проєкт «Гарбузове диво»


  Напередодні найбільшого осіннього свята Покрови Пресвятої Богородиці ліцейна родина влаштувала презентацію STEM-проєкту «Гарбузове диво». Було організовано 7 локацій. На локації «Майстер Гарбуз» пропонувався майстер-клас із виготовлення серветниці та світильника у формі гарбуза. Ліцеїсти мали можливість виготовити косметичну маску самостійно на локації  «Гарбуз для краси і здоров’я». Свою силу учасники дійства випробовували на локації «Гарбузогеракл», де бажаючим довелося замість гирі піднімати гарбуз. На одній із локацій ліцеїсти переконалися, що гарбуз – справжня «вітамінна бомба», а локація «Смачно і корисно з гарбузом» пригостила поціновувачів корисної їжі простими та поживними  смаколиками.  Стати  учасниками цікавих дослідів з гарбузом надала можливість локація «Експериментальна». Чималий ажіотаж викликала локація «Арт – гарбуз», де  оздоблювали гарбузи у техніці декупаж. Окрім цього, кожен класний колектив створив своєрідний та унікальний арт-об’єкт, застосувавши різноманітні техніки.

   «Гарбузова історія» залишила несподівані приємні враження та бажання нових експериментів!


Арт-steam «Гарбуз»

Етапи проекту

  1. Ознайомчий (02,10-30.11)
  2. Пошук інформації (30.11-01.01)
  3. Аналіз матеріалу, створення слайдів (02.01-02.02)
  4. Попередній перегляд, редагування матеріалу. Написання міні-виступів (03.02-23.04)
  5. Захист проекту (12.05)

З складовими проєкту можна ознайомитись, натиснувши на  посилання

STEM-ПРОЄКТ "Вплив абіотичних чинників на здоров'я школярів 


Календар STEM ПРОЄКТУ Сарненського ліцею №5 на 2019-2020 н.р. ви можете переглянути натиснувши на  посилання

Створіть свій вебсайт або інтернет-магазин за допомогою Mozello.

Швидко, просто, без програмування.

Поскаржитися на порушення Більше