Поради батькам про безпеку дорожнього руху дітей
Шановні батьки!
У ліцеї проходить місячник «Увага, на дорозі діти!» . В рамках місячника буде проведено профілактичні заходи.
Але, головним учителем безпечної поведінки дітей на проїжджій частині є саме батьки. Використовуйте будь-який відповідний момент для ознайомлення дітей з правилами вуличного руху.
Безпека дітей – пріорітет сьогодення
Основним пріоритетом у роботі нашого закладу освіти є охорона життя та здоров’я дітей, організація їхньої безпечної життєдіяльності та навчання її основам. Саме тому щорічно, на початку навчального року, в ліцеї пройшло тренування з евакуації учасників освітнього процесу. Учні вкотре пригадали порядок дій під час евакуації та правила безпечної поведінки в укритті.
Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул
Всеукраїнський урок з кібергігієни: базові правила та корисні поради від експерта для безпеки онлайн
З основними правилами кібербезпеки ознайомитись можна, натиснувши на посилання
Азартні ігри: розваги чи проблеми?
Безпечні весняні канікули
Пам'ятка "Кримінальна відповідальність за вчинення злочинів на залізниці"
Ознайомитись з пам'яткою можна, натиснувши на посилання
Платформа”dovidka.info” Що необхідно знати у випадку ситуації, що містить небезпеку для життя?
Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культури та інформаційної політики України розробили платформу, а саме практичний довідник де можна найти інформацію, як діяти у складних умова та зберегти собі життя.
Метою створення та запуску проєкту dovidka.info є, надання важливої інформації про те, що може зробити кожен із нас у цих складних умовах. Особливо це стосується ситуацій, коли існує пряма загроза життю, а поліція, швидка допомога, рятувальна та інші служби вимушені працювати в екстреному режимі. Він містить практичні поради щодо того, як підготуватися до життя в умовах воєнного стану та як діяти в надзвичайних ситуаціях.
На платформі можна дізнатися, як діяти у випадку таких обставин:
- Як поводитися в умовах загрози замінування;
- Евакуація та організація прихистків;
- Як врятуватися від “брудної бомби”, ядерної атаки чи аварії на АЕС;
- Як діяти, коли окупанти атакують енергетичні станції;
- Що таке кібербезпека та як забезпечити собі інформаційне поле, що не міститиме загрози для вас;
- Як діяти у зоні бойових дій;
- Що робити, коли вас силою вивезли із територій України;
- Як пережити викрадення та полон;
- Психологічна підтримка в умовах війни;
- Як поводитися на окупованих територіях;
- Підготовку цивільної оборони в умовах облоги;
- Як діяти під час атаки та застосування хімічної зброї.
Важливими розділом у довідку є “у разі надзвичайної ситуації або війни”, де можна дізнатися основні правила поводження у випадку обстрілів та що необхідно першочергово мати зі собою у випадку евакуації.
Матеріали на всіх ресурсах проєкту dovidka.info підготовлені у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, Апаратом Головнокомандувача Збройних сил України та громадськими організаціями.
Ознайомитися детальніше з інформацією Довідника можна за посиланням.
Що робити при фосфорному бомбардуванні?
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підготувало інформаційні матеріали, що робити при фосфорному бомбардуванні.
Усе більше російські війська використовують проти українського населення заборонені запалювальні боєприпаси з білим фосфором — фосфорні бомби. Наприклад, у відкритих джерелах повідомлялося про такі факти на Донеччині, Луганщині та Київщині.
Такі бомбардування не лише спричиняють масштабні пожежі та хімічне забруднення ґрунтів, білий фосфор ще й дуже небезпечний для людини.
Тож як захиститися та надати першу медичну допомогу, дивіться у інфографіці. Збережіть цю пам’ятку та поділіться нею з близькими.
Обережно міни: які предмети, не можна чіпати
Топ-5 фактів про вакцинацію
Важливий бонус життя у XXI столітті – можливість вакцинуватися від багатьох небезпечних інфекційних хвороб. Завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу та майже знищило поліомієліт, те саме чекає й решту захворювань, коли рівень охоплення щепленнями сягне 95%. Сьогодні ділимося з вами п’ятьма фактами про вакцинацію.
1️⃣ В Україні можна вакцинуватися безоплатно від 10 небезпечних хвороб. Національний календар щеплень включає вакцинацію від гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, кору, краснухи, паротиту і гемофільної інфекції. Кожна з цих хвороб дуже небезпечна, загрожує серйозними ускладненнями і смертю. У 2022 році в Національний календар планують включити 11 щеплення – від пневмококової інфекції. До того ж, Україна закуповує вакцину проти сказу, її теж можна отримати безоплатно за необхідності, наприклад, після укусів диких тварин.
2️⃣ Більшість щеплень роблять у дитинстві, вони гарантують захист на все життя. Проте від дифтерії і правця потрібна ревакцинація кожні 10 років. Безоплатне щеплення можна зробити у сімейного лікаря в комунальних, приватних клініках чи ФОП, які мають договір із НСЗУ
3️⃣ Вакцини, які не входять до Календаря щеплень – рекомендовані. Їх можна купити в аптеці за власний кошт і вакцинуватися у сімейного лікаря. Але транспортувати їх слід у спеціальних контейнерах із дотриманням холодового ланцюга, інакше вони втратять ефективність. До рекомендованих належать щеплення проти грипу, яке треба робити щороку, вірусу папіломи людини, гепатиту А, вітряної віспи, менінгококової, пневмококової, ротавірусної інфекції. Вакцинувати себе і своїх близьких – найкращий подарунок та інвестиція у здоров’я.
4️⃣ Вакцини безпечні, не містять токсичних компонентів і не викликають аутизм. Для України їх закуповує за кошти Державного бюджету ЮНІСЕФ. Якість вакцин підтверджена масштабним досвідом використання у різних країнах світу. Виробники тестують кожну серію вакцин і дають сертифікат якості. Окрім того, вакцини мають прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я – гарантію якості найавторитетнішої організації у галузі охорони здоров’я у світі..
5️⃣ Після введення вакцини людина може відчувати біль у місці уколу та підвищену температуру – це нормальна реакція, вона проходить за кілька днів. Так формується імунна відповідь на вакцину. Це незначний дискомфорт, вартий того, щоб отримати пожиттєвий захист від серйозних хвороб.
Онлайн курс для педагогів та учнів "Мінна небезпека"
Зареєструватись можна, натиснувши на посилання
Спільно до безпеки: зимові пригоди без шкоди
Детальніше ознайомитись можна, натиснувши на посилання
Правила пожежної безпеки для дітей і підлітків
Урок з мінної безпеки для середньої та старшої школи:
Переглянути урок з мінної безпеки можна, натиснувши на посилання