Держпраці пропонує пам’ятку, яка допоможе дотримуватися правил безпеки під час використання електрогенераторів.
1 березня Всесвітній день цивільної оборони
Платформа”dovidka.info” Що необхідно знати у випадку ситуації, що містить небезпеку для життя?
Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культури та інформаційної політики України розробили платформу, а саме практичний довідник де можна найти інформацію, як діяти у складних умова та зберегти собі життя.
Метою створення та запуску проєкту dovidka.info є, надання важливої інформації про те, що може зробити кожен із нас у цих складних умовах. Особливо це стосується ситуацій, коли існує пряма загроза життю, а поліція, швидка допомога, рятувальна та інші служби вимушені працювати в екстреному режимі. Він містить практичні поради щодо того, як підготуватися до життя в умовах воєнного стану та як діяти в надзвичайних ситуаціях.
На платформі можна дізнатися, як діяти у випадку таких обставин:
- Як поводитися в умовах загрози замінування;
- Евакуація та організація прихистків;
- Як врятуватися від “брудної бомби”, ядерної атаки чи аварії на АЕС;
- Як діяти, коли окупанти атакують енергетичні станції;
- Що таке кібербезпека та як забезпечити собі інформаційне поле, що не міститиме загрози для вас;
- Як діяти у зоні бойових дій;
- Що робити, коли вас силою вивезли із територій України;
- Як пережити викрадення та полон;
- Психологічна підтримка в умовах війни;
- Як поводитися на окупованих територіях;
- Підготовку цивільної оборони в умовах облоги;
- Як діяти під час атаки та застосування хімічної зброї.
Важливими розділом у довідку є “у разі надзвичайної ситуації або війни”, де можна дізнатися основні правила поводження у випадку обстрілів та що необхідно першочергово мати зі собою у випадку евакуації.
Матеріали на всіх ресурсах проєкту dovidka.info підготовлені у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, Апаратом Головнокомандувача Збройних сил України та громадськими організаціями.
Ознайомитися детальніше з інформацією Довідника можна за посиланням.
Що робити при фосфорному бомбардуванні?
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підготувало інформаційні матеріали, що робити при фосфорному бомбардуванні.
Усе більше російські війська використовують проти українського населення заборонені запалювальні боєприпаси з білим фосфором — фосфорні бомби. Наприклад, у відкритих джерелах повідомлялося про такі факти на Донеччині, Луганщині та Київщині.
Такі бомбардування не лише спричиняють масштабні пожежі та хімічне забруднення ґрунтів, білий фосфор ще й дуже небезпечний для людини.
Тож як захиститися та надати першу медичну допомогу, дивіться у інфографіці. Збережіть цю пам’ятку та поділіться нею з близькими.
Обережно міни: які предмети, не можна чіпати
Державна служба України з надзвичайних ситуацій розповіла про найбільш поширені вибухонебезпечні предмети, а також характеристики їхніх загроз.
Раніше в Запорізькій області троє підлітків гралися з боєприпасом, поки він не здетонував. Постраждалих забрали до лікарні.
В Одесі на пляжі вибухнула міна.А житель Миколаєва назбирав і привіз додому снаряди: від вибуху загинула жінка.
Не наближайтеся до мін та боєприпасів!
Повідомляйте про такі знахідки рятувальників або поліцію!
Розкажіть про це дітям!
Джерело: ДСНС України
Онлайн навчання з охорони праці "Електробезпека"
Інформація для ознайомлення "Протирадіаційний захист населення. Профілактика радіаційного ураження"
Пам’ятка: йодна профілактика у разі радіаційної аварії
Яку небезпеку несуть аварії на атомних станціях?
У разі аварії на ядерних установках атомної станції може відбутися викид радіоізотопів йоду, цезію, стронцію та інших радіонуклідів. В результаті викиду може утворитися радіаційна хмара, яка по своїй протяжності може забруднювати ґрунт, поверхні, їжу та воду. Крім того, опади з хмари можуть осідати на шкірі та одязі людини. Так виникає зовнішнє опромінення, а при споживанні забруднених харчових продуктів – внутрішнє. Значна частина викидів містить радіактивний йод, або так звані радіоактивні ізотопи йоду («поганий йод»). Якщо не вживати заходів захисту, то в такому разі радіоактивний йод дуже легко і швидко поглинається щитоподібною залозою (особливо у дітей) і може призвести до її захворювань.
Значний ризик для здоров’я має внутрішнє опромінення, – коли радіоізотопи потрапляють в організм людини через вдихання повітря чи споживання забруднених продуктів.
Що таке йодна профілактика?
Щоби зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу, використовується калій йодид. Такий захід називають йодною профілактикою. Після прийому препарату відбувається блокування щитоподібної залози, що перешкоджає накопиченню в ній радіоізотопів йоду.
Прийом калій йодиду – офіційне оповіщення
Приймати профілактичну дозу йодиду калію потрібно тільки після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики! Таке оповіщення проводиться місцевими органами виконавчої влади всіма доступними засобами масової інформації.
Оптимальний ефект йодної профілактики досягається при завчасному прийомі препарату за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари. Прийом препарату залишається ефективним одночасно з надходженням «хмари» та через 6 годин після. Не рекомендуємо прийом препарату через 24 годин після надходження хмари.
Де брати калій йодид у разі потреби?
Держава закупила необхідну кількість йодиду калію. Кожен регіон отримав необхідну кількість з розрахунку чисельності населення. У разі аварії будуть оперативно визначені пункти його видачі, найближчі до місця проживання людей.
Якщо аварія вже сталася, категорично не рекомендовано залишати місце укриття до офіційних повідомлень місцевої влади. Так можна наразитися на ще більшу небезпеку. У будь-якому випадку варто чекати сповіщень від місцевої влади.
Кому і в яких дозах потрібно приймати йодиду калію?
- діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг,
- діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг,
- діти від 3 до 12 років – 62,5 мг,
- підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми – 125 мг.
Людям старшим за 40 років калій йод не призначають!
Які наслідки прийому йодиду калію?
Тимчасова блокада функції щитоподібної залози та одноразове введення йодовмісних препаратів практично не позначається на стані здоров'я дітей та дорослих. Але якщо приймати такі препарати протягом тривалого часу і у неправильному дозуванні, підвищується ризик зниження функції щитоподібної залози. Отже, приймати йодовмісні препарати для профілактики не варто.
Використання спиртового розчину йоду чи розчину Люголя є неефективним та завдасть лише шкоду!
Пам’ятайте також про інші заходи захисту у разі радіаційної аварії: перейдіть в укриття, щільно закрийте вікна і двері (не здійснюйте провітрювання), упакуйте харчові продукти або помістіть їх в закриті ємності, накопичте запас чистої води.
Дізнатись як врятуватись від “брудної бомби”, застосування ядерної зброї чи аварії на АЕС можна, нвтиснувши на посилання
Увага! Мінна небезпека. Знання правил безпечної поведінки рятує життя
Рекомендації щодо забезпечення інформаційної безпеки
Ознайомитись з рекомендаціями можна, натиснувши на посилання
ПРАВИЛА
пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України
Ознайомитись з правилами можна, натиснувши на посилання