23 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГИ ТА АВТОРСЬКОГО ПРАВА


     Щороку 2 квітня у день народження великого данського письменника Ганса Крістіана Андерсена відзначається Міжнародний день дитячої книги. Мета свята - привернути увагу до дитячої книжки, популяризація читання серед дітей. Сьогодні до нашої бібліотеки завітали дошкільнята ЗДО (ясла садок) №5 "Вербиченька" Сарненської міської ради. Дітки ознайомились з бібліотекою, з новими цікавими книжечками, з правилами користування відповідали на різні запитання. Були дуже задоволені, обіцяли брати і читати книжечки коли прийдуть до нашого ліцею на навчання.

Поетичні читання поезії "Ріки незмінно течуть до дому".


       В межах  Національного тижня читання поезії  у ліцеї відбулись поетичні читання за творчістю Ж. Данилюка, І.Громик, В.Тимощук, С.Вакарчука, К.Скрябіна, Л.Українки, Л.Костенко, І.Шувалової. Діти пізнавали нові імена, читали поезії, обговорювали їх, складали власні та стверджували, що

Настане день - знов зацвіте калина, 

І заспівають пісню солов'ї. 

І знову буде вільна Україна; 

І схід, і південь будуть знов свої.


Мир починається з мене

    Сьогодні, 21 вересня, по всьому світу відзначають Міжнародний день миру. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. Україна величезною ціною зараз бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни.

   З початку російської загарбницької війни в Україні весь світ об'єднався і допомагає нам захистити наш мир заради миру на всій Землі.

   Віримо! Допомагаємо і наближаємо нашу спільну ПЕРЕМОГУ!

Читаємо - Перемагаємо!

     Щороку навесні у нашій бібліотеці вже традиційно проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання - справжнє свято для тих, хто творить книгу, і тих, хто любить читати. Гасло цьогорічного тижня - "З книгою до Перемоги!". Адже саме читання має здатність відволікати від тривоги, заспокоювати, дає можливість зануритися у вигадані світи, захистити, хоч на короткий час, від страшної реальності.

   Протягом цього тижня у нашій бібліотеці відбулися різноманітні книжкові події та акція "Подаруй бібліотеці книгу!". Наші читачі грали в літературний квест: "Країна казок", відповідали на запитання вікторини "Книги ключ до знань", а на літературному диліжансі "Читати  - це круто! Читати - це клас!"ділилися враженнями від прочитаних книг, наявних у фонді нашої бібліотеки.

   Другий рік Тиждень дитячого читання проходить у тривожний час, в Україні війна, але попри це ми читаємо і цим наближаємо Перемогу, адже нація, яка читає - непереможна!






З Днем народження, Кобзарю !


"І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі".


Сьогодні 209-та річниця від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У дні потрясінь, революцій та війни Кобзар як ніколи актуальний. Тарас був поруч із нами завжди і сьогодні в його рядках знаходимо силу, віру, наснагу! "Борітеся - поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!




24.02.2022 В моїй Україні сьогодні війна.

    24 лютого 2022-го Україна прокинулась від звуків вибухів - росія підступно серед ночі напала на нашу країну. Вже рік триває повномасштабна війна. Рік, який назавжди змінив весь світ і кожного з нас. 365 днів незламності. 8760 годин неймовірної мужності та героїзму українського народу. Попри всі випробування, ми обов'язково переможемо, бо за нами правда, з нами Бог і, тому що ми великий, сміливий і незламний народ. Слава Україні! Слава нашим Героям!


21 лютого - Міжнародний день рідної мови

     Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

    Міжнародний День рідної мови (International Mother Language Day) - подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.


Акція "Ангели пам'яті".

     20 лютого в різних містах України та за кордоном відбувається всесвітня акція "Ангели пам'яті" із вшанування Героїв Небесної Сотні й усього Небесного воїнства. Ініціаторкою акції стала відома українська співачка та громадянська діячка Анжеліка Рудницька.

    Щороку українці у всьому світі створюють і розвішують скрізь тисячі витинанок-ангелів із білого паперу, які символізують загиблих за Україну і нашу спільну болючу пам'ять та віру в перемогу, світла над темрявою.

      Кілька років поспіль до акції доєднується і наша бібліотека.

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні.


    Мабуть, немає жодного нашого співвітчизника, який не пам'ятає подій, що відбувалися в Києві та по всій країні в кінці 2013- на початку 2014 року. Для більшості вони стали справжнім зламом у свідомості, адже ніколи того в мирній Україні народні протести не мали такої кривавої розв'язки. Перші мітингувальники загинули від куль силовиків ще в січні 2014-го, але найгарячіше протистояння в центрі Києва відбувалося саме 18-20 лютого. Тоді від вогнепальної зброї загинуло близько сотні протестувальників. Людей, які віддали своє життя за споконвічну мрію української нації -  справедливу, демократичну й розвинуту країну, назвали Небесною Сотнею, а день 20 лютого в пам'ять про них став Днем Героїв Небесної Сотні.

 Тому з метою вшанування пам'яті загиблих Героїв, виховання патріотизму у читачів, в нашій бібліотеці, було організовано книжкову виставку "Герої не вмирають".



14 лютого - Міжнародний день дарування книг


   

   Цей день відзначають з 2012 року. Ідею створення свята підказав маленький син засновниці відомого сайту дитячої книги  Delightful Children's Books у США Еммі Бродмур, запитавши її, чому немає особливого дня, коли дарують книги один одному?

    Ідея так сподобалася багатьом людям, що сьогодні свято відзначають в 35 країнах, в тому числі і в Україні. Адже це дивовижний спосіб проявити свої  почуття та взяти участь у добрій справі.




Подорож по книгах Жуль Верна "У морській стихії"(до 195 річчя від дня народження Жуль Верна (1828-1905) франц. письм.)

" Я не пишу жодної сторінки, жодної фрази, що їх не могли б прочитати діти, 

для яких я творю і яких я люблю".

                                         Жуль Верн.

     8 лютого виповнюється 195 років від дня народження Жуль Верна (1828-1905) відомого французького географа, письменника, класика пригодницької літератури, одного з основоположників наукової фантастики. Незмінним читацьким попитом користуються такі твори письменника: "П'ятнадцятирічний капітан", "Діти капітана Гранта", "Таємничий острів", "Двадцять тисяч льє під водою" що є у фонді нашої бібліотеки. Герої Жуль Верна, здійснюють відкриття, подорожують, вони створюють швидкохідні машини, підводні та повітряні кораблі, досліджують вулкани та глибини морів, відкривають нові землі. Завітайте до нашої бібліотеки, і ознайомтесь з творчістю великого і невтомного письменника-мандрівника і фантаста та здійсніть подорож книгами Жуль Верна  "У морській стихії".

Всесвітній день читання вголос.

   Відомий англійський письменник Вільям Теккерей якось сказав: "Книги освічують душу, піднімають і зміцнюють людину, пробуджують в ньому кращі прагнення, гострять її розум і пом'якшують серце". Чудові та дуже влучні слова! Адже читання книг надзвичайно корисне для дорослих і дітей. Під час читання розвивається грамотність, швидкість мовлення, розширюється словниковий запас, покращується розуміння й активне слухання. Особливо, якщо це читання вголос.

   Вже стало доброю традицією у першу середу лютого відзначати Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт "Lit World" у 2010 році.

      У 2023 році Всесвітній день читання вголос відзначається 1 лютого. Це свято має за мету захопити людство, а найбільше дітей та молодь, до читання книг. Крім того, ця подія надихає до спілкування та обговорення прочитаного з друзями.

    Наша бібліотека активно долучалася до проведення свята. Учні 6-А класу із задоволенням провели час в бібліотеці за читанням цікавих книг, спілкувалися, ділилися враженнями від прочитаного.

   Адже пам'ятаємо, нація, що читає - непереможна!


Крути бій за майбутнє

   105 років тому юні курсанти, студенти, та гімназисти стали на захист Української держави та змогли стримати ворога, який значно переважав їх за чисельністю та зброєю.

   Бій під Крутами-це історія про неймовірну відвагу, героїзм та хоробрість. Це історія про боротьбу за власну державність, стійкість та мужність молодих хлопців, які стали гідним прикладом для майбутніх поколінь українців. Прикладом того, як варто, попри все, боротися за рідну землю та неньку-Україну.

   Щороку 29 січня ми вшановуємо пам'ять героїв Крут-юнаків, які стримали стрімкий наступ на Київ та потрапили в полон і були закатовані та розстріляні більшовиками.

   Сьогодні, у 2023-му році, ми й далі продовжуємо нашу боротьбу за свою свободу та незалежність України.Так,  це складно та важко, гинуть наші сини й дочки, відважні воїни та мирні громадяни, та варто завжди пам'ятати, що з нами Бог і за нами правда.А значить-ми обов'язково переможемо!

   Все буде Україна!

Dolor sit amet

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Книги ювіляри - 2023

     Пропонуємо Вам ознайомитися з книгами, які стали класикою української літератури, а у 2023 році святкують свої ювілеї.

     Довголіття книги залежить від її читачів. У кожної книги свій характер, своя доля, свій шлях до читача. Це книги, які читають і перечитують. Хороші книги ніколи не старіють, їм дана вічна молодість та оновлення у часі...

     Тож давайте разом пригадаємо та перечитаємо шедеври української літератури, які в цьому році святкують свій черговий ювілей. Вони цього варті.


Соборна мати Україна-одна на всіх, як оберіг.


    З нагоди державного свята Дня Соборності України, що відзначається 22 січня, наша бібліотека підтримує флешмоб "Книжковий ланцюг єдності". Презентуємо фото учасників з книгами, автори яких, як і самі учасники, родом, з Рівненської області:
  • Раїса Тишкевич, Надія Свищевська - "За тебе, рідна Україно".
  • Дашко Вікторія, Василь Кушнір - "Сарни на мапі Волині"


Читаймо-Перемагаймо!!!

 Український Сократ

     Ім'я Григорія Сковороди для кожного українця - це не просто одне з імен діячів української культури, це, можна сказати, своєрідна легенда.

      Головними роздумами Григорія Сковороди як творчої особистості були роздуми про щастя людини і шляхи його досягнення.Ними сповнена вся його творчість. Готуючись до відзначення 300-річчя від дня народження, українського мислителя-гуманіста Григорія Сковороди наша бібліотека підготувала віртуальну виставку його творів "Пошуки людського щастя у філософських роздумах Григорія Сковороди" та пропонуємо вашій увазі.


Той квітень не забудеться ніколи...

     Чорнобиль... Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок. Минуло 36 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія-техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров'ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров'ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.

    Пам'ятаємо цей день, який став чорною сторінкою в історії України. Відеоогляд художньої літератури, присвяченої жертвам Чорнобильської трагедії.


Письменники короновані словом

     Книга - одне з найбільших чудес, створене людиною. З тих пір як люди навчилися писати, свою всю мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.

Якщо хочеш поговорити з кимось-відкрий книгу .

Якщо ти занудьгував-візьми книгу.

Якщо хочеш одержати пораду-відшукай її в книзі.

Якщо мрієш знайти друга-подружи з книгою.

Якщо мрієш стати справжньою людиною-читай книги.

       Книги допоможуть дістатись до мрії. Пропонуємо ознайомитися з творчістю сучасних письменників, що здобули визнання, мають нагороди, а також багатий літературний доробок.


Нація, яка читає - НЕПЕРЕМОЖНА!

З КНИГОЮ ДО ПЕРЕМОГИ ! 

Всеукраїнський тиждень дитячого  читання -2022

     Цього року Тиждень дитячого читання в Україні проходить у дуже тривожний час. Але всі ми чудово знаємо,що саме читання та книги допомагають дитині стати більш освіченою, а значить більш сильнішою і успішнішою. А ще книга сьогодні, якнайкраще  допомагає нам відволікатися від сумних думок і переживань.

    Пропонуємо познайомитись з класичними творами української літератури,які відзначають у 2022 році свої ювілеї. Тож читаємо більше і перемагаємо ворога разом із улюбленими книжками!


21 березня - Всесвітній день поезії


Ангели пам'яті

   20 лютого в Україні вшановують День пам'яті Героїв Небесної Сотні,згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013-2014 років Пам'ятний день встановлено указом Президента України.

    Герої Небесної Сотні своєю жертовністю показали,що наш український дух є незламним,а народ - нескореним.Тяжкі дні лютого 2014-го стали часткою історії,але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях.Ці дні назавжди змінили хід історії України.

   До вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні у нашій бібліотеці проведено тиху акцію" Ангели пам'яті".Присутні учасники акції вирізали білих паперових ангелів,як символ розстріляних мирних людей і нашої пам'яті про їх подвиг,здійснений задля щасливого та незалежного майбутнього України...

a95ff82727337aaab05f4997f8365e41.jpg

Фото переглянути можна, натиснувши на посилання

Сторінками Афганської війни

    15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення радянських військ з Афганістану.

   Афганська війна-одна з самих трагічних сторінок історії нашого народу,яка тривала вдвічі довше ніж Друга світова.В бібліотеці оформлена книжкова виставка" Сторінками Афганської війни", де читачі мають можливість ознайомитися з літературою,у матеріалах якої висвітлюються вищезгадані події.

   З 1979 до 1989 року, близько ста п'ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило "Афганської війни". 290 українців не повернулося з Афганістану, 62-вважаються зниклими безвісти, або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.

   На представлених матеріалах спогади "афганців", проблеми фізичної та моральної реабілітації воїнів, поеми та вірші, присвячені подіям Афганської війни. Це розповіді про те, що людина робить на війні і що війна робить з людиною.

   Афганська війна...Страшна війна минулогостоліття,пекуча рана,яка болить і досі. Користувачі бібліотеки з великим щемом перегорнули сторінки видань, які розповідають про всіх учасників Афганської війни.

   Неможливо викреслити з пам'яті воїнів,ні тих,хто загинув,ні тих,хто пройшов через пекло Афганської війни і для кого вона триває й досі. У книгах,спогадах,у снах,у думках...Пам'ять про ці події завжди залишиться в пам'яті українського народу та буде прикладом для молодшого покоління.


2 лютого Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day).

    День започаткований міжнародним освітнім проєктом LitWorld і відзначається з 2009 р. в першу середу лютого у 173 країнах світу.
Читання вголос – річ надзвичайно корисна.
Читання вголос
  • стимулює розвиток мозку,
  • наповнює словниковий запас,
  • розвиває увагу та уяву,
  • залучає візуальне та слухове сприйняття,
  • покращує моторну активність (рухи губами).
     Під час читання вголос з'являється ефект автореференції – схильність людини краще запам’ятовувати інформацію.
   Свято спрямоване на те, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками стосовно прочитаного.
     Учасники акцій, присвячених цьому дню, обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос.
В цілому, свято має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою.
    У багатьох соцмережах видатні і знамениті актори та громадські діячі читають вголос і це має надзвичайно потужний відгук у зацікавленої аудиторії.
    Тож, обирайте книгу і читайте, насолоджуючись улюбленими творами!

Презентація «Всесвітній день читання вголос» | Презентація. Виховна робота


ПОНАД КРУТАМИ ВІЧНІСТЬ У СУРМИ СУРМИТЬ.

     Крути, 29 січня 1918 року... Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності. Саме цього дня в 1918 році поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-ти тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

    Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя герої зупинили наступ ворога на два дні.

   Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним, тому що вони власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

    Офіційно День пам'яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007року був підписаний Указ "Про вшанування пам'яті героїв Крут".

   До цієї дати наша бібліотека підготувала книжкову виставку "Понад Крутами вічність у сурми сурмить", мета якої розкрити причини трагедії під Крутами, виховувати інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України.



Ювілейний колаж "Весь світ у книзі" 

(190 років від дня народження Льюїсу Керролу )

    27 січня виповнюється 190 років Льюїсу Керролу - видатному англійському письменнику, філософу, математику, класику світової дитячої літератури. Льюїса Керрола вважають найзагадковішим письменником Англії, існує навіть "міф Керрола", оскільки в біографії автора є багато загадковості. Англійці стверджують: іноземці нічого не знають про Англію, якщо не чули про Алісу, Чешерського Кота, або Капелюшника. Усе це герої знаменитої казки "Аліса в Країні Див", яка прославила Льюїса Керрола на весь світ і стала перлиною дитячої світової літератури.

     Наша бібліотека пропонує вашій увазі ювілейний колаж "Весь світ у книзі". Усіх хто бажає прочитати книги про пригоди Аліси запрошуємо до бібліотеки.

01

02 03 04 05 06 07

НЕ ПОГАСНЕ ПАМ'ЯТІ СВІЧА

   За всю історію свого життя український народ багато разів зазнавав горя, терпів муки і знущання від різних окупантів, але найбільше лихо принесла на родючі українські землі комуно-більшовицька влада. Геноцид проти української нації досяг своєї вершини у 1932-1933р.р, коли комуністичним голодомором було знищено від 7,5 млн. до 12,5 млн. людей.

   Щороку в Україні в останню суботу листопада вшановують пам'ять мільйонів невинно загиблих українських громадян, які у 1932-1933 рр. були виморені штучно організованим голодом. Ці сумні, жахливі, болісні події бентежать пам'ять та ятрать душу кожного свідомого громадянина. На знак вшанування пам'яті жертв Голодомору у нашій бібліотеці підготовлено книжкову виставку ,,Запали свічку".

   А тому варто робити все, щоб наші нащадки, особливо діти, знали про ті лихоліття, берегли їх у своїй пам'яті в ім'я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилося.



Події, що змінили долю України

                                                                                                              Вже не бачить батько і не зустріне мати…
                                                                                                                          Живого сина в світі вже нема
                                                                                                                          Ми будемо їх вічно пам’ятати
                                                                                                                          Героям України честь і хвала!

   21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. День Гідності та Свободи України-це вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013-лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

   Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.

   До Дня Гідності та Свободи вийшли друком низка літературних та публіцистичних творів українських авторів, істориків, філософів про Героїв Небесної сотні, учасників Революції Гідності та антитерористичної операції на Сході України. Деякі з цих творів є в нашій бібліотеці, з цієї нагоди бібліотека запрошує усіх бажаючих переглянути книжкову виставку приурочену цій даті «Події, що змінили долю України».



Українську рідну мову в дар дали мені батьки

    Любити, шанувати і плекати рідну мову-святий обов’язок кожного українця. Сьогодні, 9 листопада, в день преподобного Нестора Літописця, наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято встановлено Указом Президента України №1241/97 від 06.11.1997р. З цієї нагоди наша бібліотека запрошує усіх бажаючих переглянути виставку ілюстративно-книжкових видань, приуроченій цій даті. Це і знакові книги української писемності, статті з періодичних видань, словники, довідники з українського правопису.


Гірчить Чорнобиль крізь роки

   Щороку 14 грудня в Україні вшановують подвиг ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які врятували не лише українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки некерованої ядерної стихії. Саме у цей день в 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Прикладом мужності та героїзму були дії ліквідаторів, які працювали в зоні радіаційного забруднення.

   Сьогодні ми хочемо представити Вам віртуальну книжкову виставку на цю болючу для кожного з нас тему. Ця література про тих, хто перший вступив у двобій з полум’ям та радіаційним монстром, і ціною свого життя та здоров’я врятував світ.

   


Пригоди Марка Твена і його героїв (185 років від дня народження Марка Твена (1835-1910) американського письменника)

   30 листопада світ відзначає 185 років від дня народження відомого американського письменника,гумориста,публіциста,й видавця Марка Твена,який прославився як людина багатьох талантів. Він працював друкарським набирачем,журналістом,лоцманом річкового пароплава на Міссісіпі,копав срібло в Неваді і золото в Каліфорнії. Він об'їхав безліч країн світу. Та насамперед, Марк Твен відомий світу як письменник. Учні 6 тих класів на бібліотечному уроці познайомились з Пригодами Марка Твена і його героїв.

Толерантність жити в мирі з іншими

    "Любов виникає з любові: коли я хочу, щоб мене любили я сам перший люблю". Ці слова відомого мудреця - гуманіста Григорія Сковороди, найбільш влучно відображають проблему взаєморозуміння, тобто толерантності. Більш детально про толерантність та толерантне ставлення до інших мали змогу дізнатись гімназисти на бібліотечному уроці: Толерантність - жити в мирі з іншими. Діти прослухали історію виникнення Міжнародного дня толерантності. Також повчальні легенди про розуміння та терпимість людей. Діти були зацікавлені в обговоренні тематичних питань та із задоволенням взяли участь у іграх "Перед вами два шляхи. Обирайте..." та "Чарівна рука" . 

    Підводячи підсумки, бачимо, що у наших дітей різні точки зору, а значить-свої власні думки, почуття сприйняття життя. По завершенню уроку ми зуміли розібратися в чому полягає суть такої категорії, як толерантність, і дійшли висновку, що тільки повага один до одного, взаєморозуміння, терпимість, дотримання рівноправності врятує світ.


Мова – талісман людини та нації


   Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови-це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою-сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

   Панас Мирний сказав: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова ,ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.»

   Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято-День української писемності і мови. В нашій бібліотеці розгорнута книжкова виставка «Мова- талісман людини та нації». Читачі цікавляться з історією походження і розвитком нашої мови. Бо шлях її розвитку – це тернистий шлях боротьби. Українська мова загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших письменників. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури.


Що краще - електронна книга чи звичайна? Які переваги однієї над іншою?

Не важливо, що у вас в руках - електронна або паперова книга. Це справа особистих уподобань.

     Зовсім недавно швидка смерть паперових книг вважалася практично доконаним фактом. Ось ще трохи, ще трохи, і електронні книги повністю витіснять численні «цеглини». Але «трохи» вже минуло, а книговидавництво все так само живе, полиці книжкових магазинів не порожніють, публічні бібліотеки не зачиняються. Що ж пішло «не так»? Чому сторінки, що пахнуть друкарською фарбою, все ще милі нашому серцю?

Більше інформації можна дізнатись натиснувши на  посилання

НАЙКРАСИВІША БІБЛІОТЕКА В СВІТІ ЗНАХОДИТЬСЯ В ПРАЗІ, ЧЕХІЯ

   Бібліотека Клементінум є одним із найчудовіших прикладів архітектури бароко у світі. Вона була відкрита в 1722 році як частина університету єзуїтів і є домівкою для більш ніж 20 тисяч книг. Не так давно бібліотека була визнана однією з найбільш красивих і величних у світі!

   Стельові фрески були написані Яном Хиблом. А в 1781 році директор Карл Рафаель Унгар заснував тут Національну бібліотеку — колекцію літератури чеською мовою.

   Ця бібліотека є рідкісним і маловідомим скарбом, вона пов’язана з кількома дивовижними фактами. По-перше, Клементінум був третім за величиною єзуїтським коледжем у світі. По-друге, ще в 1775 році тут почали вести метеозведення і продовжують досі. І, нарешті, це місце представлено в романі відомого іспанського письменника Хорхе Луїса Борхеса.

                                          Більше фото можна переглянути натиснувши на  посилання