Консультація для батьків з профорієнтації
Поради психолога "Методи швидкого заспокоєння у кризові ситуації!"
Метод «Квадрат»
Заплющте очі й подумки намалюйте квадрат. Сконцентруйтеся на правому верхньому куті фігури й на рахунок 1-2-3-4 зробіть глибокий вдих. Далі перейдіть до лівого кута квадрата й на рахунок 1-2-3-4 затримайте дихання. Затим перейдіть до лівого нижнього кута й на рахунок 1-2-3-4 видихніть. Відтак перейдіть до правого нижнього кута й знову повторіть вдих. Затримка дихання — видих. Кілька разів обведіть так квадрат, використовуючи цю техніку, і ви швидко повернетесь у стан рівноваги.
Метод «Пошук кольорів»
Оберіть один який-небудь колір і в повній тиші протягом кількох хвилин шукайте предмети цього кольору. Ця вправа допомагає розфокусуватися з того, що токсично забирає вашу енергію.
Метод «Кулак»
Стисніть пальці в кулак із загнутим усередину великим пальцем. Роблячи видих спокійно, не поспішаючи, стисніть сильніше. Потім, послаблюючи кулак, глибоко вдихніть повітря. Повторіть 5 разів. Далі спробуйте виконати цю вправу із заплющеними очима.
Метод «Точковий масаж»
Промасажуйте вказівними пальцями обох рук (до 10 разів) ділянки на лобі між бровами, на скронях і за вухами.
Метод «Долоні»
Тріть долоні одна об одну, доки не відчуєте тепло. Це енергія сили. Далі «вмийтеся» долонями, промасажуйте пальцями мочки вух, розітріть вуха до тепла.
Метод «Розслаблення»
Поставивши ноги на ширині плечей, нагніться вперед і розслабтеся. Голова, руки, плечі вільно звисають донизу. Дихання спокійне. Фіксуйте це положення 1-2 хвилини, після чого дуже повільно підніміться (так, щоб не запаморочилася голова).
Психологічна допомога дітей.
"Хочеш поговорити? Не мовчи"
Години психолога . Онлайн світ під час війни.
В сучасному світі, коли вся інформація знаходиться у цифровому просторі, дуже важливо формувати поведінку дитини в мережі - особливо під час військовий дій. Часом за відміткою геолокаціі, фотографії може ховатися справжня небезпека. Тож, у ліцеї на годинах психолога з учнями обговорювалися правила безпеки дітей у цифровому середовищі. «За якими критеріями можна визначити онлайн злочинця?», «На скільки добре ти знаєш свого співрозмовника?» ,«Як перевірити людина бот чи ні і як з цим боротися?», «Як учням захистити себе під час онлайн-навчання?» - ці та ряд інших тем допомагали ліцеїстам убезпечити себе.
Години психолога
Війна проходить не лише по лінії фронту. Війна вже всередині кожного - і дорослого і дитини. На лінії фронту вона фізична, поза ним - вона психологічна. Що відбувається з нами? як змінюються наш настрій під час війни? як це може вплинути на кожного з нас? як зменшити негативні наслідки та зберегти емоційно-психологічний стан в умовах воєнних дій? – знайти відповіді на ці та інші питання ліцеїстам допомагають години психолога. В ході занять учні створюють «План стійкості» та «План безпеки», виконують вправи, які допомагають заспокоїтись та швидко вийти із стресової ситуації.
Відеоматеріали для забезпечення психологічної підтримки учасників освітнього процесу
Психологічна підтримка
ПОРАДИ ВІД ЕКСПЕРТІВ ЮНІСЕФ: “ЯК ПІДТРИМАТИ ДІТЕЙ У СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ”
З інформацією можна ознайомитись, натиснувши на посилання
Як заспокоїти дітей у воєнний час: поради психолога
Необхідно знати кожному
З інформацією можна ознайомитись, натиснувши на посилання
З порадами психолога можна ознайомитись, натиснувши на посилання