НАША ІСТОРІЯ: КРОК ЗА КРОКОМ 

Так усе починалось…

      1967 рік. 1 вересня – стало святом для учнів, вчителів та мешканців міста. Адже сьогодні відкрила двері нова школа з просторими, світлими класами, гучними коридорами, майстернями, спортивною залою, бібліотекою…

         Численні вітання від гостей приймали учні та педагогічний колектив Сарненської середньої школи №5, адже саме з цього розпочинався шлях сьогоднішнього навчального закладу – гімназії. Почесний обов’язок директора школи виконував Дишель Юхим Олександрович. Символічний ключ новобудови він отримав від будівельників ПМК-66. Діти з нетерпінням чекали першого дзвінка, який поведе їх в країну Знань.

       На шляху становлення середньої школи №5 чимало досягнень та перемог. Учнівський та педагогічний колектив закладу за успіхи в роботі неодноразово отримував перехідний Червоний Прапор та численні нагороди.

      Ґрунтовні знання з навчальних дисциплін отримували діти завдяки талановитим та мудрим педагогам: Марії Іванівні Миселюк, Лідії Михайлівні Тендітній, Олександру Васильовичу  Дорощуку, Вірі Андріївні Малець, Юхиму Олександровичу Дишелю та багатьом іншим вчителям.

          Традицію бути кращими в навчанні та вихованні підростаючого покоління продовжили Володимир Олександрович Довгань та В’ячеслав Іванович Третяк. Вони виконували нелегкі обов’язки директора Сарненської середньої школи №5.

        1994 рік – час вимагав нових рішень, кардинальних змін. Рішенням виконавчого комітету від 8 червня 1994 року на базі середньої школи №5 було створено заклад нового типу – гімназію, яка під незмінним керівництвом Шепель Тамари Степанівни продовжила кращі традиції Сарненської середньої школи № 5 і протягом майже 30 років забезпечувала високий рівень загальної середньої освіти, творчий розвиток дітей.

          Січень 2021 року ознаменувався створенням на базі гімназії Сарненського ліцею №5. 

     Освітній процес закладу будується на принципі дитиноцинтризму, що орієнтується на інтереси особистості та спрямований на розвиток компетентностей, ерудиції, творчих здібностей і культури особистості. Колектив гімназії постійно дбає про створення належних умов для різнобічного розвитку й саморозвитку кожної дитини шляхом  запровадження компетентнісного підходу в рамках гімназійної освіти. Ліцеїсти мають можливість вивчати 2 іноземні мови (англійську, німецьку, французьку або польську за вибором), поглиблено вивчати математику, українську мову, англійську мову; створена і працює мережа профільних класів. 

         Стратегія розвитку Cарненського ліцею № 5 Сарненської міської ради Рівненської області спрямована на:

  • виконання Конституції України, законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту»;  
  • реалізацію сучасної державної політики в освітянській галузі,  визначеної Національною Програмою «Освіта України ХХІ століття»,  Концептуальними засадами реформування середньої школи «Нова українська  школа», Національною стратегією розбудови безпечного і здорового освітнього  середовища у Новій українській школі, інших нормативно-правових актів, які  стосуються освітянської галузі;  
  • розвиток ліцею як закладу, що надає якісну сучасну освіту понад  Державний стандарт, організовує науково-дослідницьку роботу педагогів та  здобувачів освіти, готує випускників, здатних до успішної самореалізації в  суспільстві.

       Інформація про директорів середньої школи №5, гімназії та ліцею

  1. Дишель Юхим Олександрович, перший директор СШ №5  – відмінник освіти, заслужений учитель УРСР.
  2. Довгань Володимир Олександрович, другий директор СШ №5, вчитель математики - відмінник освіти.
  3. Третяк В’ячеслав Іванович, третій директор СШ №5, вчитель фізики.
  4. Шепель Тамара Степанівна, вчитель економіки та географії, відмінник освіти України, заслужений учитель України  – директор Сарненської гімназії.
  5. Параниця Наталія Миколаївна, вчитель хімії, старший вчитель.

Інформація про вчителів, що отримали нагороди та відзнаки

     У Сарненському ліцеї №5 працює 48 педагогічних працівників. Із загальної кількості педпрацівників освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра мають 47 педагогів (98%), з них:

  • «спеціаліст вищої категорії» - 33 особи (69 %)
  • «спеціаліст І категорії» -  6 осіб (13 %)
  • «спеціаліст ІІ категорії – 5 осіб   (10%)
  • «спеціаліст» - 3 особи (6 %)

     Педагогічні звання мають:

  • «вчитель-методист» - 12 осіб (25%)
  • «керівник гуртка-методист» - 1 особа (2%)
  • «старший учитель» - 18 осіб (38 %)
  • 1 педагог має неповну вищу освіту (2%).

      2 учителів (Шепель Т.С. та Тітечко С.Є.) мають почесне звання «Заслужений учитель України»; Шепель Т.С. нагороджена також нагрудними знаками «Відмінник освіти України» та «О.А.Захаренко». Нагороджено знаком «Відмінник освіти України» також Тітечко С.Є., Токарчук О.Є.


     Восени 2022 року колектив відзначив 55 річницю від дня відкриття закладу.