У пошуках здоров’я
У рамках проведення тижня Природничих наук у нашому ліцеї пройшов захоплюючий та пізнавальний квест «У пошуках здоров’я» для учнів 5 класів. П’ять команд розв’язували завдання, рухаючись станціями: «Особиста гігієна», «Здорова тарілка», «Детективна», «Народна мудрість», «Вітамінна», де ділили їжу на корисну і шкідливу, розшифровували назви видів спорту за допомогою унікального шрифту, пригадували прислів’я та приказки про здоров’я, визначали засоби особистої гігієни.
Захід пройшов у дружній атмосфері, а діти залишилися в захваті від гри, отримавши нові знання та позитивні емоції.
Чайна перерва
Початок тижня природничих дисциплін та Всесвітній день здоров'я розпочався з перерви, на якій ліцеїсти смакували різними видами напоїв🍵☕.Час проведений з користю♥️.
Бадьорий старт Дня здоров'я!
День здоров'я – чудовий привід, щоб приділити особливу увагу своєму самопочуттю. І що може бути кращим початком дня, ніж енергійна ранкова зарядка? Саме у Всесвітній день здоров’я ліцеїсти долучилися до Фестивалю ранкової зарядки «Рух заради здоров’я». Хлопці та дівчата виконували прості, але ефективні вправи, наповнюючи простір позитивом та рухом. Нехай ранкова зарядка стане твоїм щоденним ритуалом, а День здоров'я – чудовим стартом на шляху до активного та здорового життя!
Мінна безпека - знання, що рятують життя
Щорічно 4 квітня відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки.
Для України сьогодні ця тема не лише найактуальніша, вона неймовірно болісна! Бо через бойові дії на території нашої країни залишається велика кількість ВНП, які забирають життя дорослих і дітей, завдають страшних травм. І це справжня трагедія.
Діти - це особливо вразлива категорія, адже їх часто цікавлять незвичайні знахідки, замасковані під іграшки та гаджети. Як навчити дітей розпізнавати загрозу і не наражатися на небезпеку? На ці та ряд інших актуальних питань отримали відповідь учні 8-Б класу під час зустрічі з завідувачем Сарненським НМЦ ЦЗ та БЖД в Рівненській області Володимиром Денисюком. Учні переглянули презентацію "Дії при виявленні ВНП", добре засвоїли алгоритм поводження з вибухонебезпечними предметами та запам’ятали основні правила:
- Не наближайся!
- Не чіпай!
- Повідомляй 101!
Під час інформаційних хвилинок на уроках, годинах спілкування вчителі та класні керівники разом з інспектором "Служби освітньої безпеки" Катериною Кузнець провели тематичні бесіди, переглянули відео та роздали "Пам'ятки першочергових дій у разі виявлення ознак ВНП", адже отримана інформація - це ключ для збереження життя.

Твоє здоров'я: розмова про важливе!
Напередодні Всесвітнього дня здоров'я для учнів 11-х класів відбулася важлива зустріч з лікаркою-епідеміологинею Наталією Валеріївною Павленок. Тема розмови: "Інфекційні хвороби та хвороби, що передаються статевим шляхом: профілактика та попередження". Під час заходу старшокласники обговорили правила безпеки під час епідемій, дізналися про профілактику сказу та ознайомилися з поширеними ІПСШ і способами їх запобігання.
Техніка безпеки під час весняних канікул
Відповідальність починається з тебе!
ЖИТТЯ БЕЗ ЗАГРОЗ: ЯК УНИКНУТИ ПОЖЕЖНОЇ ТА МІННОЇ НЕБЕЗПЕКИ
Сьогодні у Сарненському ліцеї №5 відбулась пізнавальна та важлива зустріч восьмикласників із головним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Сарненського управління ГУДСНС України в Рівненській області Вадимом Літвіном. Захід був присвячений актуальним питанням мінної безпеки, правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, а також пожежної безпеки. Інспектор надав корисну інформацію про види вибухонебезпечних предметів, які можуть залишатися після бойових дій чи інших надзвичайних ситуацій. Учні дізналися, як розпізнати небезпеку та яких заходів слід дотримуватись у разі виявлення підозрілих предметів. Окрему увагу було приділено правилам пожежної безпеки. Фахівець нагадав про алгоритм дій під час пожежі у приміщенні, на відкритій території та про перші кроки, які необхідно зробити для порятунку життя.
Дякуємо нашому гостю за цікаву розповідь та корисні поради!
Сподіваємось, що отримані знання допоможуть ліцеїстам завжди залишатися у безпеці!
Всеукраїнська шкільна ліга "QUIZ ДІТИ. БЕЗПЕКА" 2024-2025 р.
Вітаємо команди дівчат 8-х та 7-В класів Cарненського ліцею №5, які стали дипломантами IV туру онлайн – гри «Надзвичайні ситуації» Всеукраїнської шкільної ліги "QUIZ ДІТИ. БЕЗПЕКА" 2024-2025 р.
За результатами гри наші учні продемонстрували свої знання з питань цивільного захисту, домедичної допомоги, пожежної та радіаційної безпеки, проявили кмітливість і командну згуртованість.
Такі заходи є чудовою можливістю для школярів отримати цінний досвід та навички безпечної поведінки в реальному житті.
Всесвітній день цивільної оборони
1 березня щорічно відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Цей день був оголошений за рішенням Генеральної Асамблеї Міжнародної організації цивільної оборони у 1990 році. Він відзначається щорічно 1 березня.
Мета проведення Всесвітнього дня цивільної оборони полягає у поширенні громадської обізнаності щодо цивільної оборони, цивільного захисту та управління надзвичайними ситуаціями. Це сприяє кращій підготовці цивільного населення до захисту в разі надзвичайних ситуацій та зменшенню ризику стихійного лиха.
Щиро дякуємо всім хто захищає суспільство від лих, надзвичайних ситуацій, військової агресії, тим хто рятує життя!
Практичний посібник із цивільної безпеки переглянути можна, натиснувши на посилання
Урок безпеки: пожежна та надзвичайна готовність
Сьогодні у Сарненському ліцеї №5 відбулась важлива та цікава зустріч семикласників із головним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Сарненського управління ГУДСНС України в Рівненській області Вадимом Літвіним.
Інспектор надав корисну інформацію про види вибухонебезпечних предметів, які можуть залишатися після бойових дій чи інших надзвичайних ситуацій. Учні дізналися, як розпізнати небезпеку та яких заходів слід дотримуватися у разі виявлення підозрілих предметів. Окрему увагу було приділено правилам пожежної безпеки. Фахівець нагадав, як діяти під час пожежі у приміщенні та які перші кроки необхідно зробити для порятунку життя. Також ознайомив із алгоритмом дій якщо опинились під завалами. Діти дізналися, як зберігати спокій, правильно економити кисень, подавати сигнали про своє місцезнаходження та поводитися до прибуття рятувальників.
Ліцеїсти вкотре переконалися що такі заходи є необхідними для підвищення рівня безпеки та формування відповідального ставлення до власного життя.
«Азартні ігри – це незвичайна гра: чому варто бути обережними»

З метою протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор та використання зловмисниками реквізитів банківських карток/рахунків громадян в мережі Інтернет, у Сарненському ліцеї №5 для учнів 8-11 класів були проведені інформаційні хвилинки «Азартні ігри – це незвичайна гра: чому варто бути обережними» та «Стоп «ДРОП» з залученням інспектора сектору «Служба освітньої безпеки» Кузнець Катерини. Завдяки проведеним заходам учні отримали важливі знання і навички свідомого та відповідального ставлення до азартних ігор та безпечної поведінки в Інтернеті.
Матеріали переглянути можна, натиснувши на посилання
Безпека учнів – головний пріоритет
Сьогодні наш ліцей зробив ще один важливий крок на шляху до
забезпечення безпеки учнів та працівників. Під час навчальної
евакуації відпрацювали чіткий алгоритм дій у разі виникнення
пожежі чи іншої надзвичайної ситуації. Така практика допомагає
кожному відчути впевненість у своїх діях, адже знання і навички, здобуті під час таких заходів,
можуть врятувати життя.
Обережно - сказ!
Сказ – це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Щорічно від сказу в світі гинуть від 20 до 70 тисяч людей.
За останні роки в Україні значно погіршилася епізоотична ситуація зі сказу. Активні вогнища природного типу цієї особливо небезпечної інфекції існують на всій території України. Джерелом інфекції для 60% осіб, які захворіли, послужили собаки, кішки, лисиці, та інші тварини.
Пам'ятайте — запобігти сказу можна за умови виконання важливих заходів профілактики!
Навчання з бойової підготовки
Сьогодні педагогічні працівники Сарненського ліцею №5 провели разом з інструкторами добровольчого формування №1 Сарненської територіальної громади та спецпідрозділу «Хижак» навчання з бойової підготовки громадян України до національного спротиву за програмами: «Тактична медицина», «Правила поводження зі зброєю», «Правила поводження при знаходженні мінно-вибухових пристроїв».
Ці заняття мали на меті підвищення рівня обізнаності та готовності до дій у надзвичайних ситуаціях в умовах війни.
Дякуємо інструкторам за цікаве, насичене і продуктивне навчання та учасникам за активну участь і відповідальність.
Безпека - це спільна справа, яка вимагає знань і готовності діяти!
Гра з мiннoї небезпеки «Walk Safe».
Асоціація caпepiв України за підтримки данської громадської організації Danish Support Grоuр Ukraine розробила унікальну гру з Miннoї небезпеки «Walk Safe». Гра створена для смартфонів та розрахована на дітей віком 6 -11 років. У грі зображені основні вибухонебезпечні предмети, які наразі становлять загрозу в Україні, небезпечні території та мiни-пастки, а також правила для попередження ризиків при зіткненні з ними. Гру було затверджено дитячим психологом та інструкторами АСУ з Miнної небезпеки.
Завантажити цю гру на телефон чи планшет можна, натиснувши на посилання