Вступна кампанія 2024: вагові коефіцієнти балів із предметів НМТ

НМТ 2022: підсумки вступної кампанії з iLearn

Вагові коефіцієнти балів із предметів НМТ: переглянути можна, натиснувши на  посилання


   14 березня о 9.00 розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті (НМТ). Триватиме вона до 11 квітня включно. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить реєстрацію в безпаперовій формі.


Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступникові / потенційній вступниці потрібно буде за допомоги спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО, самостійно створити персональний кабінет (зазначити особисті дані: реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу)  та виконати в ньому такі дії:

  • зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де він / вона планує проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;
  • завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

На першому кроці реєстрації, зазначаючи дані документа, що посвідчує особу, зауважуйте, що паспортні документи громадян України, термін дії яких закінчився в період дії воєнного стану, залишаються чинними, тож можна зареєструватися за наявною ІD-карткою.

Також наголосимо, що тим потенційним учасникам / учасницям, які ще не мають / не отримали РНОКПП, варто подбати про його отримання. Адже це найперше, що потрібно буде зазначити під час створення персонального кабінету на сайті УЦОЯО. Тим вступникам / вступницям, у яких виникне сумнів щодо наявності в них документів, що підтверджують достовірність РНОКПП, слід додатково перевірити, чи немає відмітки про РНОКПП в їхньому паспорті громадянина України чи паспорті громадянина України для виїзду за кордон, свідоцтві про народження чи довідці про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків і картці платника податків.

На другому кроці реєстрації вступникам / вступницям потрібно буде вказати свою категорію.

Випускник минулих років — особа, яка вже має повну загальну середню освіту, тобто має відповідний документ: свідоцтво про повну загальну середню освіту або атестат. Наприклад, якщо ви навчаєтеся на 3 чи 4 курсі коледжу, але вже маєте документ про освіту, то вибирайте категорію «випускник минулих років», а у відповідному полі завантажуйте саме сканкопію / фотокопію свого свідоцтва про освіту.

Якщо ж ви навчаєтеся  в школі / гімназії / ліцеї або на 1 чи 2 курсі коледжу або закладу професійної (професійно-технічної освіти) і лише цього року здобудете повну загальну середню освіту — указуйте категорію «випускник поточного року» і вибирайте з переліку свій заклад освіти. Вашим документом, що підтверджує інформацію про рівень здобутої освіти, є довідка з місця навчання, у якій має бути зазначено, що ви «завершуєте здобуття повної загальної середньої освіти в (місяць) 2024 року в (назва закладу освіти)».

Багато українських учнів наразі перебуває за кордоном. Тож далі інформація саме для них.

Якщо ви продовжуєте дистанційно навчатися в українському закладі і саме в ньому здобудете цьогоріч повну загальну середню освіту під час реєстрації не вибирайте категорії «у закордонному закладі освіти», натомість з переліку виберіть «у закладі освіти України» і завантажте довідку з місця навчання про здобуття освіти у вітчизняному закладі.

Під час реєстрації вказують, що навчаються в закордонному закладі освіти, лише ті вступники, які саме в закордонному закладі освіти здобудуть цьогоріч повну загальну середню освіту. Якщо ви цьогоріч здобудете середню освіту за кордоном, а не в Україні, — завантажте  копію нотаріально засвідченого перекладу довідки з місця навчання, у якій буде зазначено, що ви «завершуєте здобуття повної загальної середньої освіти в (місяць) 2024 року в (назва закордонного закладу освіти)».

Обов’язковим етапом під час заповнення реєстраційної форми є вибір із запропонованих переліків навчального предмета на вибір, з якого вступник / вступниця  бажає пройти тестування, та населеного пункту в Україні, де він / вона планує перебуватиме в дні проведення НМТ, або населеного пункту за кордоном, де він / вона бажає  пройти НМТ. Цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами. Також вступник / вступниця за потреби матиме змогу вибрати мову, якою бажає отримати завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії.

Нагадаємо, що вступник / вступниця виконуватиме сертифікаційну роботу НМТ в один день у два етапи, кожен з яких триватиме по 120 хвилин, з перервою у 20 хвилин після першого етапу.

Сертифікаційна робота НМТ міститиме завдання з чотирьох навчальних предметів: обов’язкових — українська мова, математика та історія України, і на вибір — українська література, або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), або біологія, або фізика, або хімія, або географія.

Зважте на те, що навчальні предмети, які увійшли до обов’язкових, будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож із запропонованого переліку потрібно буде вказати лише один з предметів на вибір. Реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

Третім кроком реєстрації за допомогою спеціального сервісу є завантаження в персональному кабінеті копій документів.

Відповідно до внесених реєстраційних даних програма автоматично визначає перелік документів для завантаження. Проте слід пам’ятати про обов’язкові документи, без яких неможливо зареєструватися.

Отже, під час реєстрації на НМТ вам точно потрібно завантажити сканкопії та/або фотокопії:

  • паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
  • документа, що підтверджує інформацію про освіту: довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2024 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтва про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  • документа, що підтверджує внесену інформацію про  реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

За потреби вступник / вступниця має також додати копії:

  • свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);
  • нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП (для осіб, які відмовилися від прийняття РНОКПП та мають відповідну відмітку в паспорті, або іноземців, не зареєстрованих в Україні як платники податків);
  • документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

Звертаємо особливу увагу на те, що в разі ненадання тих чи тих копій документів або надання копій, що не відповідають вимогам, вступнику / вступниці буде відмовлено в реєстрації.

Після надсилання на обробку реєстраційних даних і документів рекомендуємо переглядати інформацію в персональному кабінеті.  Якщо замість повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат буде повідомлення про потребу виправити недоліки, необхідно якнайшвидше це зробити. Перелік недоліків буде зазначено в самому повідомленні (надання недостовірної інформації, ненадання копій документів або надання копій документів, які не відповідають вимогам законодавства, неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ, зазначених у медичному висновку). Виправити й повторно надіслати все на перевірку до регіонального центру можна до 15 квітня.

Радимо не зволікати з реєстрацією, аби мати час для того, щоб усунути недоліки чи внести потрібні зміни.

До 15 квітня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни щодо такого:

  • навчальний предмет на вибір, з якого вступник / вступниця бажає пройти тестування;
  • населений пункт в Україні або за кордоном, де вступник / вступниця перебуватиме в дні проведення НМТ;
  • інформація про потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.

Стежте за новинами на нашому сайті — і не пропустите жодної важливої інформації щодо реєстрації для участі в НМТ та проведення тестування.

НМТ-2024


Інформація щодо вступних випробувань на бакалаврські програми у 2024 році

Вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту  (НМТ) на комп’ютерній основі. В умовах війни НМТ — це найбільш оптимальний варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників, незалежно від місця їхнього перебування.

У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Новацією 2024 року є розширення переліку обов’язкових предметів НМТ історією України. Це, безперечно, важливий державницький крок, адже глибоке розуміння історії свого народу, засноване на здатності критично аналізувати історичні події, установлювати причинно-наслідкові зв’язки й визначати тенденції й закономірності, є запорукою стійкості до історичних маніпуляцій і фейків, основою для формування національної свідомості та самоідентифікації.

Модель проведення передбачає, що чотири предметних тести учасник виконуватиме в один день: два предметних тести кожен по одній годині до перерви та два предметних тести кожен по годині — після перерви. Це насправді може бути важко. Але кращого варіанта в нинішніх складних безпекових умовах немає. Адже тільки цей передбачає одноразовий прихід вступника до пункту тестування. А це, зокрема, дуже важить для тих, хто змушений буде їхати до якогось іншого населеного пункту для участі в НМТ. Безпека та рівні умови – наш пріоритет.

Як і минулого року, передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.


Зразки мотиваційних листів для вступу

Мотиваційній лист для вступу в університет, коледж. Зразок українською  мовою, вимоги до шрифту, шапки

    Мотиваційні листи будуть подаватися в електронному вигляді через систему ЄДЕБО (Єдина державна електронна база з питань освіти).

    Що варто зробити, щоб написати влучний мотиваційний лист?
1️⃣ Створіть список своїх інтересів / навичок / особистих якостей.
Щоб правильно висвітлити свої найкращі сторони, спробуйте дати відповіді на наступні питання:
  • Чому ви кращі за інших кандидатів на навчання за обраною освітньою програмою?
  • Який вклад ви можете здійснити в обрану галузь і в університет?
  • Які навички вам допоможуть бути успішними у цій галузі?
  • Які у вас професійні плани на майбутнє?
2️⃣ Перевірте вимоги до написання мотиваційного листа на офіційному сайті університету, до якого збираєтесь вступати на навчання.
3️⃣ Слідкуйте за стилем мовлення та ясністю викладу думок.
4️⃣ Покажіть свій лист іншим.
5️⃣ Виправте/доповніть/скоротіть, якщо потрібно.

Зразки мотиваційних листів

Архітектура та будівництво       Електроніка та телекомунікації

Журналістика       Інженерія програмного забезпечення

Менеджмент, Маркетинг       Міжнародна економіка

Міжнародні відносини       Право       Психологія        Філологія

ПУТІВНИК УЧАСНИКА НМТ-2023

      Путівник учасника НМТ – це довідничок, який дасть відповідь на більшість  запитань, що може виникнути до, під час або після тестування.  У ньому зібрано всю потрібну інформацію, яка для зручності так і згрупована – за форматом «запитання ‒ відповіді». Для того, щоб полегшити пошук потрібної сторінки на сайті, текст у путівнику залінкований. А для тих, хто любить роздруковувати тексти, є QR-коди. Тож ви легко зорієнтуєтеся в часі та інформаційному просторі.

Путівник учасника НМТ переглянути можна, натиснувши на  посилання

Як скласти НМТ на 200 балів? Ділимось добіркою безкоштовних сервісів для підготовки

Як скласти НМТ на 200 балів? Ділимось добіркою безкоштовних сервісів для підготовки

Підготуватися якісно до НМТ можна навіть без репетитора чи дорогих курсів. У мережі у вільному доступі є ресурси із навчальними матеріалами, які допоможуть вам у цьому. Важливо завчасно розпочати підготовку до тестування, регулярно повторювати пройдені теми і періодично перевіряти свої знання на демонстраційних варіантах НМТ.

Корисними ресурсами, які допоможуть підготуватись до мультитесту, ділимось у матеріалі нижче.

ILearn
Сайт безкоштовно дає доступ до матеріалів для підготовки до НМТ 2023. На платформі є можливість переглядати щоденні вебінари, а також перевіряти свої знання на тренажерах мультитесту.

Для навчання доступні предмети: українська мова, математика, хімія, історія України, біологія, фізика та англійська мова. Це один із найкращих ресурсів для самоосвіти.
Prometheus
Онлайн платформа має безкоштовні навчальні курси з української мови, математики, історії України та англійської мови.

Викладач на курсах може рекомендувати навчальну літературу, щоб випускник міг глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних у межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його закінчення.

Заняття доступні у формі відеолекцій, онлайн завдань. Виконувати їх можна у будь-який зручний час, головне мати доступ до інтернету.

ЗНО онлайн
Портал пропонує перевірити свої знання, виконуючи завдання з усіх тестів ЗНО за останні кілька років. Також тут можна скласти НМТ за 2022 рік, щоб ознайомитися із завданнями та оцінити свої сили.

Пробне тестування допоможе вам зрозуміти, скільки часу займає розвʼязування усіх завдань й визначити у яких темах у вас є прогалини.
Відео уроки на YouTube
Випускники попередніх років радять переглядати короткі навчальні відео на YouTube. Це допоможе освоїти матеріал.

Підпишіться на канали:

Демонстраційні тести НМТ 2023 з усіх предметів
Також варто пройти тестування за демонстраційними варіантами, щоб зрозуміти, наскільки якісно ви вже встигли підготуватися та як відбуватиметься тестування.

Демонстраційні тести з усіх предметів доступні за посиланнями нижче:

Джерело.

НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ ІЗ ХІМІЇ

На сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти вже доступний  демонстраційний тест із хімії.

Потенційним учасникам, які бажають виконати його завдання в онлайновому середовищі, слід пам’ятати про те, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний вступному тесту.
Тест із хімії налічує 30 завдань різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (22 завдання), на встановлення відповідності (логічні пари) (2 завдання), відкритої форми з короткою відповіддю (6 завдань).

Як під час проходження демонстраційного тесту, так і на реальному тестуванні ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи отримаєте результат тестування з цього предмета.
Також під час виконання завдань із хімії можна буде користуватися довідковими матеріалами, а саме Періодичною системою хімічних елементів (короткою і довгою формами), таблицями «Розчинність основ, кислот,  амфотерних гідроксидів і солей у воді за 20–25 ℃», «Ряд активності металів».

Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 60 хвилин за комп’ютером / з планшетом / телефоном ー завантажте файл із  демонстраційним варіантом тесту з хімії на свій пристрій, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними.


НМТ - 2023: демонстраційний тест із біології

НМТ-2023: демонстраційний тест із біології | Український центр оцінювання  якості освіти

Сьогодні ми пропонуємо потенційним учасникам НМТ виконати у спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти 30 завдань із біології.

Зауважте, що за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний вступному тесту, однак інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ.

Як під час проходження демонстраційного тесту, так і на реальному тестуванні ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи отримаєте результат тестування з цього предмета.

Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 60 хвилин за комп’ютером / з планшетом / телефоном ー завантажте файл із  демонстраційним варіантом тесту з біології на свій пристрій, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними.

Нагадуємо: фахівці УЦОЯО  підготували демонстраційні варіанти тестів уже з п’ятьох  предметів НМТ ー вони  доступні на нашому сайті:

Продовжуйте стежити за нашими новинами: невдовзі будуть оприлюднені демонстраційні тести з інших предметів НМТ.

НМТ-2023: демонстраційний тест з англійської мови

НМТ-2023: демонстраційний тест з англійської мови | Український центр  оцінювання якості освіти

Сьогодні пропонуємо потенційним учасникам тестування виконати завдання  з англійської мови.

Онлайновий тест  із цього предмета вже доступний на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за посиланням.

Як під час проходження демонстраційного тесту, так і на реальному тестуванні ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи отримаєте результат тестування з цього предмета.

Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 60 хвилин за комп’ютером / з планшетом / телефоном ー завантажте файл із  демонстраційним варіантом тесту з англійської мови на свій пристрій, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними.

Зауважте, що в тестах з іноземних мов на реальному тестуванні не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання.

Принагідно зазначимо: Український центр оцінювання якості освіти розвиває власну тестову платформу, тож у майбутньому подібні завдання обов’язково стануть  доступними й на ній.

Нагадуємо: УЦОЯО вже підготував демонстраційні варіанти завдань з обох предметів обов’язкового блоку НМТ: 28 лютого на нашому сайті було розміщено демонстраційний варіант завдань з української мови, 4 березня ー з математики, 13 березня ー з історії України, 16 березня ー з фізики.

Продовжуйте стежити за новинами на нашому сайті ー так ви зможете якнайшвидше дізнаватися актуальну інформацію про НМТ і краще підготуватися до нього.


НМТ-2023: демонстраційний тест з історії України

НМТ-2023: демонстраційний тест з історії України | Український центр  оцінювання якості освіти

Сьогодні пропонуємо ознайомитися з демонстраційним варіантом завдань НМТ з історії України.

Потенційні учасники мають змогу пройти тест в онлайновому середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за цим посиланням. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний вступному тесту.

Отже, тест містить 30 завдань, на виконання яких відведено 60 хвилин. Зміст завдань відповідає програмі ЗНО з історії України (розділи 6–32) й  охоплює теми, що стосуються подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

Як під час проходження демонстраційного тесту, так і на реальному тестуванні ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи отримаєте результат тестування з цього предмета.

Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 60 хвилин за комп’ютером / з планшетом / телефоном ー завантажте файл із  демонстраційним варіантом тесту з історії України на свій пристрій, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними.

Додатково зауважимо, що на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти в рубриці «Підготовка до тестів» розміщено тренажер з історії України, метою якого є допомогти всім, хто готується до тестування з цього предмета, запам’ятати дати історичних подій, попрацювати онлайн із зображеннями українських історичних пам’яток та тестовими завданнями, що містять зображення історичних персоналій.

Нагадуємо: УЦОЯО вже підготував демонстраційні варіанти завдань з обох предметів обов’язкового блоку НМТ: 28 лютого на нашому сайті було розміщено демонстраційний варіант завдань з української мови, а 4 березня ー з математики.
Стежте за новинами на нашому сайті ー поступово буде оприлюднено демонстраційні варіанти тестів з усієї лінійки предметів НМТ.

НМТ-2023: демонстраційний тест з математики

НМТ-2023: демонстраційний тест із математики | Український центр оцінювання  якості освіти

Фахівці УЦОЯО продовжують готувати демонстраційні варіанти тестів з усієї лінійки  предметів НМТ. Сьогодні ми пропонуємо потенційним учасникам тестування виконати завдання  з другого обов’язкового предмета ー  математики.

Онлайновий НМТ із математики доступний на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за цим посиланням. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний вступному тесту.

Під час реального тестування у вас буде змога користуватися довідковими матеріалами (формулами), тож і тепер рекомендуємо працювати над завданнями з опертям на них.

Як під час проходження демонстраційного тесту, так і на реальному тестуванні ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи отримаєте результат тестування з цього предмета.

Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 60 хвилин за комп’ютером / з планшетом / телефоном ー завантажте файл із  демонстраційним варіантом тесту з математики на свій пристрій, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними.

Нагадуємо: 28 лютого на нашому сайті було розміщено демонстраційний варіант завдань з української мови, тест із якої входить до обов’язкового блоку предметів НМТ.  А не пізніше травня 2023 року будуть оприлюднені демонстраційні варіанти всіх можливих тестів вступного випробування. Продовжуйте стежити за новинами на нашому сайті ー так ви зможете якнайшвидше дізнаватися актуальну інформацію про НМТ і краще підготуватися до нього.

ВСТУПНА КАМПАНІЯ – 2023: ВИЗНАЧЕНО ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

     Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році (далі – Порядок) і надіслало його до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.

     У цьому документі описані терміни вступної кампанії, основні критерії відбору абітурієнтів, подана інша важлива для вступників інформація.

НМТ-2023: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ

3️⃣ квітня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті.  Триватиме вона до 3️⃣ травня.

💻Український центр оцінювання якості освіти забезпечить її в безпаперовій формі. Аби  створити  персональні кабінети, вступникам потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на нашому вебсайті. Ця функція  активується одночасно з початком реєстрації.

НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ З ФІЗИКИ

    Відсьогодні потенційні учасники НМТ, які планують вибрати третім предметом фізику, можуть виконати 20 завданьз цього предмета у спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

НМТ 2023: з'явився демо-тест з фізики. Закон і Бізнес

Увага!

Едуард Цирулік — новий директор Українського центру оцінювання якості освіти.  Що з ним не так - Люди і проблеми | Експрес онлайн

Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ з української мови за  покликанням

Також пропонуємо учасникам потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту за покликанням
в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

НМТ 2023

   ГС «Освіторія» запустила серію безоплатних вебінарів на онлайн платформі iLearn для підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ) 2023. Вебінари проведуть досвідчені експерти-предметники, зокрема переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков. Щотижня на iLearn будуть проводитись онлайн-заняття з чотирьох предметів: української мови, історії України, математики та англійської. Учні та учениці зможуть не лише повторити матеріал, але й поставити запитання викладачам, та перевірити свої знання через тестування на платформі. Вебінари будуть тривати впродовж чотирьох місяців, безпосередньо до червня та часу складання НМТ.

   Розклад, а також вебінари можна переглянути на платформі iLearn.org.ua.

Увага!

ЛРЦОЯО — Новини

Львівський РЦОЯО переніс ТРЕНУВАЛЬНЕ ОНЛАЙНОВЕ ТЕСТУВАННЯ зі своєї платформи на іншу, щоб учні мали цілодобовий доступ, оскільки сервер ЛРЦОЯО часто вимикається у зв'язку з відключенням електроенергії. Надаємо АКТИВНЕ гіперпокликання, за яким працює ТРЕНУВАЛЬНЕ ОНЛАЙНОВЕ ТЕСТУВАННЯ, щоб учні могли готуватись до НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУВАННЯ.

http://lv.testportal.gov.ua:8080/

НМТ 2023: головні зміни у вступній кампанії цього року


Цьогорічний національний мультипредметний тест — удосконалена версія НМТ 2022 і передбачає чимало змін. Які головні відмінності НМТ 2023 від попереднього? На що слід звернути увагу вступникам? «Освіторія» поспілкувалась із Тетяною Вакуленко, заступницею директора Українського центру оцінювання якості освіти, та записала 7 найважливіших змін у НМТ 2023.

Кількість обов’язкових предметів НМТ

Як було у 2022 році:Як буде цьогоріч:
Три обов’язкові предмети: українська мова, математика (алгебра та геометрія), історія України (від початку XX до початку XXI століття). Предметів на вибір не було.Два обов’язкові предмети: українська мова й математика. Ще п’ять — на вибір: історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика.

Найбільш суперечливою у суспільстві темою стало виключення історії України з переліку обов’язкових предметів на НМТ 2023. Тетяна Вакуленко пояснює:

— Рішення про два обов’язкові предмети, серед яких немає історії України, є надзвичайно складним. Маю зазначити, що саме українська мова та математика мають найвищу прогностичну валідність, тобто вони найкращим чином визначають потенційну успішність абітурієнта під час вступу до закладу вищої освіти. Саме тому ці предмети були визначені обов’язковими і тогоріч, і цьогоріч. У процесі обговорення моделі вступу постійно точилися дискусії щодо обов’язковості історії України, адже ніхто не може підважити важливість цього предмета для громадян України, майбутніх вступників. Освітяни, управлінці наполягали на моделі вступної кампанії, яка передбачала три обов’язкові предмети й один — на вибір вступника.

Водночас такий підхід передбачав би або проходження всіх блоків НМТ учасниками в один день, або проходження оцінювань у два дні. Минулого року наші тестові форми були недостатньо довгими, це не дозволило талановитим вступникам показати свої навчальні досягнення. Це, як ми бачимо, не завадило вступній кампанії, але тепер мало бути враховано. Тож цього року принциповим рішенням було збільшити кількість завдань у тестах. Завдання з трьох блоків НМТ учасники будуть виконувати 180 хвилин, тобто приблизно по 60 хвилин на кожен блок.

Це адекватна тривалість тестування, яка, з одного боку, дозволить якнайкраще розділити вступників, а з другого — не буде для них непосильним викликом. За умови включення до НМТ чотирьох блоків тривалість тесту була б довшою, що стало б доволі серйозним психологічним випробуванням для абітурієнтів. Проведення тестів у два дні також розглядали як варіант, але тут до уваги важливо взяти те, що збільшення кількості днів оцінювання посутньо впливає на зростання безпекових ризиків. Безпека учнів, вступників, студентів, педагогів була, є і буде пріоритетом для освітян під час вибору тих чи тих варіантів дій.

Саме ці чинники взяли до уваги, коли ухвалювалося рішення про обов’язкові предмети НМТ 2023. Наголошу на тому, що виключення історії України з переліку обов’язкових було одним з найскладніших рішень. Разом із тим, ми прогнозуємо, що саме історію України оберуть більшість вступників. Важливо, що третій предмет НМТ є універсальним, тож абітурієнт, який отримає результат з історії України, зможе, як і минулого року, вступити і на умовні гуманітарні, і на умовні технічні спеціальності.

Чому ми додали цьогоріч дисципліни на вибір?

Мені здається, що потреба включення до блоків НМТ предметів на вибір вступника є очевидною. Адже важливо враховувати індивідуальні інтереси абітурієнтів і в тому, що вступ на кожну спеціальність потребує опанування особами певних предметних компетентностей, і в тому, що має бути зв’язок зі шкільною освітою. Старшокласники мають розуміти, що вивчення предметів природничої й іншомовної галузей є затребуваним. З огляду на те, в які терміни відбувалися підготовлення вступних випробувань у 2022 році, ми б не змогли забезпечити тестування з усієї лінійки традиційних предметів ЗНО. У цьому році ми просто зобов’язані надати учасникам можливість обирати один із предметів. Тож ще до того, як завершилися минулорічні сесії оцінювання, ми вже почали працювати над цим завданням.

Час проходження НМТ

Як було у 2022 році:Як буде цьогоріч:
120 хвилин, усі блоки НМТ потрібно пройти в один день.180 хвилин. Як і минулого року, тестування проходитиме в один день.

Кількість сесій НМТ

Як було у 2022 році:Як буде цьогоріч:
Учасники могли взяти участь в основній, додатковій або спеціальній сесії НМТ.Вступники зареєструються для проходження НМТ у межах основної сесії. Водночас ті абітурієнти, які через певні об’єктивні причини не зможуть прибути на тестування, наприклад, через хворобу, або не завершать оцінювання через тривалу повітряну тривогу чи технічні труднощі в тимчасовому екзаменаційному центрі, матимуть змогу брати участь у додатковій сесії НМТ. Зауважу, що минулого року участь у спеціальній сесії НМТ взяли доволі мало вступників. Ми сподіваємося, що цьогоріч усі охочі зможуть пройти НМТ під час основної або додаткової сесій.

Завдання НМТ

З огляду на збільшення часу проходження НМТ 2023 блоки із завданнями будуть довшими. Так ми зможемо коректніше розподілити учасників та отримати точніші результати для вступу.

Як було у 2022 році:Як буде цьогоріч:
Українська мова:
15 завдань — вибір правильної відповіді з наданих 4–5 варіантів, 5 — на встановлення відповідності.
Українська мова:
30 завдань — 10 із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох; 15 — із вибором однієї відповіді з п’яти, 5 — на встановлення відповідності (4 з 5). Максимальна кількість тестових балів — 45. Не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої відповіді.
Математика:
14 завдань — вибір з 5 варіантів, 4 — на встановлення відповідності, 2 — з короткою неструктурованою відповіддю (розв’язати задачу і записати числову відповідь у надане поле).
Математика:
22 завдання: 15 — із вибором однієї правильної відповіді з п’яти; 3 — на встановлення відповідності (3 з 5); 4 — з короткою відповіддю.
Максимальна кількість тестових балів — 32. Буде можливість скористатися довідковими матеріалами (формули, які пропонувалися вступникам минулого і позаминулого року), а також чернетками.
Історія України:
15 завдань — вибір з 4–5 варіантів, 5 — на встановлення відповідності.
Історія України:
30 завдань: 20 — із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох; 4 — на встановлення відповідності (4 з 5); 3 — на встановлення послідовності; 3 — з вибором трьох відповідей із семи запропонованих варіантів. Максимальна кількість тестових балів — 54.

Історичний період для складання тесту розширено. У минулому році — від початку XX до початку XXI століття. У 2023 році — друга половина XVI — початок XXI століття. Минулорічне рішення про обмеження історичного періоду тільки до сучасного ухвалили з огляду на те, що історія стала обов’язковим предметом, про який учасники дізналися доволі пізно. Тож готуватися треба було в пришвидшеному темпі. Період другої половини XVI — початку ХХІ ст. (нової і новітньої історії України, або ранньомодерного, модерного та сучасного періодів) — це матеріал з історії України, який вивчають у 8–11-х класах закладів загальної середньої освіти. Вивчаючи історичні події цього періоду, учні знайомляться з процесом становлення сучасної української нації, що є особливо важливим для розуміння військової агресії Російської Федерації проти України.

Іноземні мови:

32 завдання: 5 — із вибором однієї правильної відповіді; 11 — на встановлення відповідності; 16 — на заповнення пропусків у тесті.

Максимальна кількість тестових балів — 32.

Не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої відповіді, не буде також завдань з аудіювання.

Фізика:

20 завдань: 12 — із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох, 2 — на встановлення відповідності (4 з 5), 6 — із короткою відповіддю.

Максимальна кількість тестових балів — 32.

Під час виконання завдань в учасників буде можливість скористатися чернетками.

Хімія:

30 завдань: 22 — із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох; 2 — на встановлення відповідності (3 з 5), 6 — з короткою відповіддю.

Максимальна кількість тестових балів — 40.

Під час виконання завдань в учасників буде можливість скористатися чернетками.

Біологія:

30 завдань: 24 — із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох; 4 — на встановлення відповідності (4 з 5), 2 — із вибором трьох відповідей із трьох груп запропонованих варіантів.

Максимальна кількість тестових балів — 46.

Зауважу, що у 2022 році одним з недоліків тесту визнали те, що учасники з найвищими результатами не змогли повною мірою продемонструвати навчальні досягнення. Тобто дуже сильні учні (призери міжнародних олімпіад) могли набирати такі самі тестові бали, як і доволі талановиті вступники з нижчим рівнем навчальних досягнень. Саме тому в нинішньому році ми збільшили тестові форми, щоб ті школярі, які на високому рівні опанували навчальний предмет, могли це продемонструвати, виконуючи завдання вищих рівнів складності. На переважну більшість вступників це мало вплине. А ось коли ми говоримо про 25% найсильніших учасників, то для них це безумовний плюс.

Щодо рівня складності завдань: у НМТ 2023 він точно не буде вищим, аніж у ЗНО. Зауважу, що не буде завдань із відкритою формою відповіді (власне висловлення, запис і пояснення етапів розв’язання задач із математики). Під час ЗНО відповіді на такі завдання перевіряли підготовлені регіональними центрами екзаменатори.

Оцінювання НМТ

Як було у 2022 році:

Одразу після завершення тестування учасник міг побачити кількість набраних тестових балів за кожен із блоків НМТ. Далі потрібно було переглянути таблиці переведення тестових балів у бали за шкалою 100–200 (ці таблиці були розміщені на сайтах Міністерства освіти і науки України й Українського центру оцінювання якості освіти). Після того як учасники дізнавалися результати НМТ за шкалою 100–200, ті з абітурієнтів, хто вже обрав спеціальності для вступу, могли з’ясувати коефіцієнти для кожного з блоків НМТ і спрогнозувати свій конкурсний бал. Звичайно, можна було просто дочекатися офіційних результатів.

Як буде цьогоріч:

Алгоритм дуже схожий на минулорічний. Відмінність полягає в тому, що минулого року всі три предмети НМТ були обов’язковими, а цьогоріч вступники обиратимуть третій самостійно. Третій предмет буде універсальним. Це означає, що, отримавши результат із хімії, вступник зможе подавати документи для вступу на будь-яку спеціальність. Але якщо ця спеціальність не буде пов’язана з природничими науками, то і ваговий коефіцієнт за цей навчальний предмет буде нижчим, аніж коефіцієнт для того предмета, що відображає зміст і сутність спеціальності. Тобто, якщо випускник обирає медичний напрямок підготовки, то більшої ваги набуватиме біологія, а якщо гуманітарний, то історія.

Також у 2023 році буде недостатньо набрати 1 тестовий бал, щоб отримати результат за шкалою 100–200. Потрібно буде набрати щонайменше 10% від загальної кількості балів за завдання блоків НМТ. Візьмімо, до прикладу, тест з української мови: тут максимально можна отримати 45 балів за виконання 30 завдань. Отже, для того щоб отримати результат за шкалою 100–200, потрібно буде набрати не менш ніж 5 тестових балів. Або якщо ми говоримо про історію України, де маємо 54 тестові бали, то 100 балів отримають ті учасники, які набрали 6 тестових балів.

Як і минулого року, вступники матимуть змогу пройти демонстраційний варіант НМТ у режимі онлайн, щоб потренуватися. У доступі на сайті УЦОЯО будуть усі навчальні предмети, з яких можна проходити тестування. Такі тести будуть на сайті Центру не пізніше травня. Зауважу, що, як і минулого року, ми використовуватимемо тестувальник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Усі охочі зможуть наживо пройти тест, ознайомитись із форматом завдань, їхньою складністю, зрозуміти, як розподілити свій час, і побачити результат.

НМТ для вступників із ТОТ

Як було у 2022 році:Як буде цьогоріч:
Випускники шкіл, які проживли на тимчасово окупованих територіях, отримали змогу вступити до українських вишів без мультипредметного тесту. Вони проходили вступне випробування у форматі дистанційної індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу. А випускники із ТОТ, які вступали на спеціальності за контрактом, подавали лише мотиваційний лист.У 2023 році, як і в минулому, тестування на ТОТ проводитися не буде. Вступники з таких територій матимуть змогу вступити до закладів вищої освіти без НМТ. Під час організації тестувань пріоритетом є безпека учасників НМТ і педагогічних працівників. Як ви розумієте, дотримуватися цієї умови на ТОТ неможливо, злочином було б дати ворогу можливість скористатися вразливістю учасників освітнього процесу.

НМТ за кордоном

Як було у 2022 році:Як буде цьогоріч:
Близько 25 тисяч учасників проходили основну і додаткову сесію національного мультипредметного тесту за кордоном.Тимчасові екзаменаційні центри створять не лише в Україні, а й у деяких країнах за кордоном. Перелік країн представимо пізніше. Зараз можна сказати, що процедура проведення НМТ за кордоном буде аналогічною із процедурою проведення НМТ в Україні і посутньо не відрізнятиметься від минулорічної.

Організація освітнього процесу та підготовка учнів до участі в  ЗНО- 2023

Деякі питання проведення у 2023 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

ЗНО 2023: когда и что? – Лицей Ангстрем.

З наказом МОН №715 можна ознайомитись, натиснувши на  посилання

ДРУГИЙ ЕТАП ПІДТВЕРДЖЕННЯ УЧАСТІ В НМТ

         На другому етапі учасник основної сесії НМТ має остаточно визначитися з вибором міста/країни для проходження тесту.

   Для цього з 21 червня до 7 липня 2022 року на інформаційній сторінці у спеціальній формі потрібно вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, де зручніше буде пройти тестування незалежно від того, де перебуватиме учасник у період проведення основної сесії, ー в Україні чи за кордоном.


    Важливо якнайуважніше вибирати населений пункт із випадного списку, адже деякі міста додано/вилучено з переліку населених пунктів, які були запропоновані на першому етапі підтвердження.

    Зауважте: якщо кількість вступників, які хочуть проходити тестування в певному місті, перевищуватиме кількість робочих місць, що можуть створити організатори для проходження тестування, то після заповнення цих місць  місто стане недоступним для вибору у випадному списку. Зазначимо, що кількість робочих місць для учасників у закордонних тимчасових екзаменаційних центрах було створено з урахуванням даних першого етапу реєстрації, а також можливостей закордонних партнерів. Наразі у переважній більшості міст вступники, які раніше повідомили про своє бажання пройти в них тест, матимуть змогу це зробити. Однак у разі суттєвого збільшення кількості охочих проходити НМТ у певних містах, особам, які підтверджуватимуть своє бажання взяти участь у тестуванні в останній момент, можливо, доведеться, вибирати з-поміж доступних міст.

      Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити із вкладки «Місце проведення» запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проходження ним НМТ.

       Абітурієнтів, які з 20 травня до 7 червня підтвердили участь у НМТ і хотіли б пройти тестування в додаткову сесію, просимо пропустити другий етап вибору місця проходження  НМТ під час основної сесії, а підтвердити участь у додатковій сесії  і протягом  із 8ー18 липня вибрати із запропонованого переліку країну/місто, де бажають пройти тестування.

    У додаткову сесію учасники зможуть проходити тестування, окрім зазначених країн, також у Фінляндії (м.Гельсінкі) й Люксембурзі (м. Люксембург), США (м. Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, та м. Сакраменто, штат Каліфорнія), Словенії (м. Марібор), Німеччині (м. Берлін), Швейцарії (м. Берн).

    Уклінно дякуємо всім вітчизняним закладам освіти, а також міжнародним партнерам за організацію тестувань! Завдяки вашим зусиллям абітурієнти зможуть вступити до вітчизняних вишів, а це важливий етап у відбудові країни.

До уваги учасників НМТ!!!


      Щоб узяти участь у національному мультипредметному тесті потенційні учасники мають ОБОВ’ЯЗКОВО  дотримуватися такого алгоритму: ↩️
✅ з 20 травня до 7 червня на своїх інформаційних сторінках  підтвердити бажання проходити тестування й вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) учасник/учасниця планує перебувати в період проведення НМТ.
‼️ Ті випускники, які у визначений період НЕ ПІДТВЕРДЯТЬ своєї участі в НМТ, НЕ ЗМОЖУТЬ БРАТИ УЧАСТІ В ОСНОВІЙ СЕСІЇ ТЕСТУВАННЯ🚫
✅ з 21 червня до 7 липня потрібно вдруге обов’язково на інформаційній сторінці вибрати населений пункт, де учасникові було б зручно проходити НМТ.
🔎Аби бути правильно поінформованим/поінформованою, радимо ℹ️читати інформацію, розміщену на офіційному сайті Українського центру https://testportal.gov.ua/
❌і НЕ ДОВІРЯТИ неперевіреним джерелам.
Тримати руку на пульсі актуальної інформації допоможе телеграм-канал Українського центру https://t.me/uceqa



НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЄКТ «0 STRESS» ДЛЯ УЧАСНИКІВ НМТ

  Цьогоріч перед одинадцятикласниками постало багато викликів. Аби допомогти випускникам підготуватися до складання мультипредметного тесту і мінімізувати розгубленість та хвилювання щодо нового формату вступних випробувань, освітня організація «Навчай для України» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні запускає безкоштовний навчальний проєкт «0 Stress».

    Усі охочі можуть зареєструватися на сайті і вже з 23 травня  доєднатися до групових занять з української мови, математики та історії України, під час яких досвідчені викладачі зорієнтують потенційних учасників НМТ, на що звернути увагу, готуючись до тесту, корисними будуть поради експертів про те, як написати успішний мотиваційний лист, як обрати професію в умовах війни та невизначеності.

    У рамках проєкту «0 Stress» організатори розпочинають з головного: а що ж таке той мультитест та як його скласти? На першому вебінарі, що відбудеться вже 19 травня о 16.00, заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповідатиме про всі особливості  НМТ: від реєстрації до оголошення результатів. Зареєструватися для участі у вебінарі можна тут.



До уваги учнів 11 класів!


Підготовка до тестів

      На сайті Львівського РЦОЯО в комірці «Підготовка до тестів» розміщені  матеріали для підготовки абітурієнтів до національного мультипредметного тесту (НМТ). Учасники ЗНО мають змогу переглянути / скачати «Дати і події» та «Історичні персоналії для візуального розпізнавання», а також попрацювати з добірками тестових завдань БЕЗКОШТОВНО. Добірки сформовані за структурою НМТ з історії України.

З матеріалами для підготовки можна ознайомитись, натиснувши на  посилання

Отримання доступу до інформаційної сторінки учасника ЗНО 2022/НМТ-2022

Спеціальний сервіс «Отримання доступу до інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022»  та «гаряча лінія» Українського центру оцінювання якості освіти

НЕ МАЄТЕ ДАНИХ ДЛЯ ВХОДУ НА ІНФОРМАЦІЙНУ СТОРІНКУ – МИ ДОПОМОЖЕМО -  Освітній портал Трускавецької територіальної громади

   Якщо протягом лютого-квітня ви створили реєстраційну картку учасника ЗНО, плануєте брати участь у національному мультипредметному тесті, проте досі не знаєте даних для входу на свою Інформаційну сторінку, то з 12 до 19 травня зателефонуйте на спеціальну «гарячу лінію» й дізнайтеся потрібну інформацію.


Телефони «гарячої лінії»:

  • +38 095 523 46 47
  • +38 066 680 55 28
  • +38 068 146 02 21
  • +38 068 142 05 95

Оператори «гарячої лінії» володітимуть інформацією тільки про логіни і паролі для входу на Інформаційну сторінку.  Якщо ж у вас є інші запитання, наприклад,  щодо реєстрації на НМТ, особливостей його складання тощо, ви можете зателефонувати до Українського (+38 095 903 95 10) або до регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Крім того, потенційні учасники НМТ, які ще не отримали або вже загубили свої логін і пароль для доступу до Інформаційної сторінки, можуть скористатися додатково створеним спеціальним сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022»:  достатньо коректно заповнити поля форми.

Зауважимо, Інформаційна сторінка – важливий канал комунікації з Українським центром оцінювання якості освіти. Саме тут у другій половині травня (детальна інформація про терміни, коли це потрібно зробити, з’явиться незабаром) ви маєте обов’язково підтверджити своє бажання проходити НМТ і повідомити організаторів про те, у якому регіоні  перебуватимете в липні; а напередодні тестування звідси дізнаєтеся про дату, час і місце проходження випробування, зможете самостійно сформувати запрошення-перепустку, а також дізнатися про свої результати.

Тож отримані логін та пароль – дані для входу на Інформаційну сторінку – просимо обов’язково зберегти!

Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.


Дорожня карта учасника ЗНО-2022: національний мультитест

     У звʼязку з бойовими діями на території України у 2022 році замість зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено національний мультипредметний тест (НМТ).

      Тест проводиться з метою забезпечення прав вступників на рівний доступ до вищої освіти.

    Участь у НМТ може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася для проходження тестування відповідно до встановлених вимог.

Дорожня карта учасника ЗНО-2022: національний мультитест – Освіта.UA

  Освіта.ua пропонує інформаційні матеріали, що допоможуть якнайкраще підготуватися до національного мультипредметного тесту та успішно його скласти.


Загальна інформація

Реєстрація на ЗНО

Підготовка до ЗНО

Про тести ЗНО

Напередодні ЗНО


Інформація для учнів 11 класів

Вступ-2022: умови прийому до закладів вищої освіти зареєстровано в Мін'юсті  | Міністерство освіти і науки України

З наказом можна ознайомитись, натиснувши на  посилання

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ НМТ: НЕ ПРОПУСТІТЬ СМС-ПОВІДОМЛЕННЯ

   Упродовж найближчих двох-чотирьох днів, особи, які створювали реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають  смс-повідомлення від Centr_ZNОде буде зазначено прізвище потенційного учасника національного мультипредметного тесту, а також логін та пароль – дані для входу на Інформаційну сторінку.


     Просимо вас зберегти цю інформацію, адже вона вона знадобиться для входу на Інформаційну сторінку:

  • у травні, коли  вам буде потрібно підтвердити своє бажання проходити НМТ і повідомити організаторів про те, у якому регіоні  перебуватимете в липні;
  • напередодні тестування, щоб дізнатися про дату, час і місце проходження НМТ і  самостійно сформувати запрошення-перепустку;
  • для отримання результатів НМТ.

    Якщо ж ви помилилися, вказуючи номер свого мобільного телефону, і найближчим часом не отримаєте відповідне смс-повідомлення, то з 12 до 19 травня зможете зателефонувати на спеціальну «гарячу лінію» і дізнатися про логін і пароль.

    Педагоги часто допомагають учням реєструватися на тестування, тож дехто замість свого номера телефону зазначив номер за зразком, тобто телефон учителя. Просимо педагогів, які отримають повідомлення з даними для входу на інформаційні сторінки учасників тестування, переслати їх адресатам.


"НМТ: пройди демонстраційний варіант"


    Національне мультипредметне тестування відбуватиметься в комп’ютерному форматі. Сьогодні пропонуємо вам потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. 

      Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.


         Ви матимете 90 хвилин, упродовж яких потрібно буде виконати 60 завдань із трьох навчальних предметів:

  • української мови (завдання 1–20);
  • математики (завдання 21–40);
  • історії України (завдання 41–60).

     Як під час виконання демонстраційного тесту, так і під час реального тестування ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи над тестом отримаєте результати тестування за кожен блок завдань НМТ.

      Перед початком виконання завдань просимо вас правдиво відповісти на 4 запитання про себе, адже ці відповіді допоможуть зібрати важливу для нас статистичну інформацію. Нині багато потенційних учасників одночасно використовують тестувальник, тому можуть мати місце певні затримки із його роботою, не хвилюйтеся: упродовж реального тестування такого не буде, адже кількість одночасних користувачів організатори будуть обмежувати.  Якщо ви не змогли відкрити тестувальник, спробуйте скористатися іншим браузером, а також перевірте налаштування систем безпеки на вашому комп’ютері.

    Під час реального тестування у вас буде змога використовувати  довідкові матеріали з математики, тож і тепер рекомендуємо працювати над завданням з опертям на них.

     Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 90 хвилин за комп’ютером –  завантажте файл із  демонстраційним варіантом НМТ, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними.


Інформація для учнів 11 класів

РЕЄСТРУЄМОСЬ І ПРОХОДИМО БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ З ПІДГОТОВКИ ДО МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНОГО ТЕСТУ!

З метою допомоги випускникам закладів середньої освіти у Львівському національному університеті природокористування започатковано БЕЗКОШТОВНІ «Курси з підготовки до Національного МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНОГО ТЕСТУ та навчання у закладі вищої освіти для випускників закладів середньої освіти». Форма проведення - дистанційна.

У випускників шкіл є можливість записатись на такі дисципліни у Курсі (можна обрати від 1 до 7 дисциплін)

  • Українська мова
  • Математика
  • Історія України
  • Фізика
  • Хімія
  • Англійська мова
  • Німецька мова

Реєстрація триває з 12 по 25 квітня 2022 року.
Навчання на Курсі розпочнеться з 27 квітня.

Після завершення реєстрації - учасникам Курсу буде розіслано розклад та посилання на заняття.                                           

Контактний телефон: 098 479 54 80 Ковалишин Степан Йосифович

Форма реєстрації за посиланням - https://forms.gle/u9AkzLvqrLzYKQjv6


ДОСТУПНО І ЗРОЗУМІЛО ПРО ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ У 2022 РОЦІ


     На що варто зважати, готуючись до національного мультипредметного тесту (НМТ)? Чим відрізнятиметься НМТ від звичного формату ЗНО та які іспити складатимуть майбутні магістри?

     Для вступників 2022 року команда Українського центру оцінювання якості освіти розробила та систематизувала новий окремий розділ із актуальною інформацією щодо вступних випробувань.


    Тут ви знайдете відповіді на питання: яким буде зміст і типи завдань кожного блоку НМТ, як їх будуть оцінювати, скільки результатів отримає учасник тестування. Крім цього, запропоновано добірку корисних ресурсів, які допоможуть повторити теми, а також призвичаїтись до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

     Систематизовану і згруповану інформацію, яка постійно доповнюється, читайте у блоці «запитання-відповіді».

  Щодо вступної кампанії до магістратури фахівці Міністерства освіти і науки України наразі визначають особливості проведення магістерського комплексного тесту (МКТ) і магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК).

      Невдовзі Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році буде оприлюднено у відповідному блоці «Нормативні документи».

Стежте за оновленнями!
Усе буде Україна!


До уваги учнів 11 класів!


  З огляду на ситуацію в державі Міністерство освіти і науки України ухвалило рішення про продовження термінів формування реєстраційних карток для участі в національному мультипредметному тестуванні. Такі картки можна сформувати до 19 квітня.


Нагадаємо, що для організації вступних випробувань на бакалаврат потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Таку інформацію ми отримаємо з бази даних реєстрації для участі в ЗНО. Щоб зрозуміти, як Вам діяти, ознайомтеся, будь ласка, із інформацією, зауважимо, що пізше, в травні, кожний, хто зареєструвався для участі в ЗНО, на своїй Інформаційний сторінці обов’язково повинен підтвердити бажання складати це тестування, а також повідомити організаторам про те, у якому регіоні він / вона перебуватиме в липні.

Однієї реєстраційної картки достатньо для потрапляння у базу даних про потенційних учасників мультипредметного тестування. Будь ласка, не створюйте дублі цих карток і не надсилайте свої документи до регіональних центрів оцінювання якості освіти повторно.

Якщо ви зареєструвалися для участі в ЗНО (заповнили реєстраційну картку, зібрали пакет реєстраційних документів і віддали його керівникові закладу освіти або самостійно надіслали до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти) ー ви є потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти.

Найімовірніше, ви вже маєте сертифікат учасника ЗНО, тож зможете заходити на свою  Інформаційну сторінку (номер і PIN-код для входу розміщено на сертифікаті), аби отримати всю актуальну інформацію щодо подальших дій, яка стосуватиметься саме вас. Коли потрібно буде зайти на Інформаційну сторінку, ми повідомлятимемо на нашому сайті.

У разі якщо ви не маєте сертифіката ー не хвилюйтеся: невдовзі ми повідомимо вам, як отримати номер і PIN-код для входу на свою Інформаційну сторінку.

Якщо ви цього року закінчуєте здобувати повну загальну середню освіту (учень/учениця ліцею, гімназії чи студент/студентка ІІІ курсу коледжу) і ще не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки)до 19 квітня, будь ласка, створіть реєстраційну картку. Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності), номер паспортного документа, номер мобільного телефону. Ці дані є важливими не лише для участі в тестуваннях, а й для подання вами документів для вступу.

Увага! У реєстраційній картці Ви побачите поля для вибору предметів ЗНО/ДПА. Заповніть їх, будь ласка, навіть попри скасування ДПА у формі ЗНО. Якщо є змога,  роздрукуйте свою реєстраційну картку, заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях, додайте копію паспортного документа (за потреби додайте медичний витяг про потребу створення для вас спеціальних умов для проходження тестувань) і передайте керівникові закладу освіти, де ви навчаєтеся. Якщо такої можливості немає ー не хвилюйтеся: достатньо того, що ви сформували реєстраційну картку.

Найближчим часом ми повідомимо вам, як дізнатися номер і PIN-код для входу на вашу Інформаційну сторінку з актуальною для вас інформацією. Стежте за оновленнями на нашому сайті ー і не пропустите важливих новин.

Якщо ви уже здобули повну загальну середню освіту (маєте свідоцтво про повну загальну середню освіту / атестат) і ще не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки) ー будь ласка, до 19 квітня створіть реєстраційну картку. Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа, номер мобільного телефону. Ці дані є важливими не лише для нас, а й для подання вами документів для вступу. Увага!  У реєстраційній картці ви побачите поля для вибору предметів ЗНО. Заповніть, будь ласка, ці поля попри те, що вступ відбуватиметься за процедурою, відмінною від процедури проведення класичного ЗНО. Якщо маєте змогу,  роздрукуйте свою реєстраційну картку, заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях, додайте копію паспортного документа (за потреби можете додати медичний витяг про потребу створення для вас спеціальних умов для проходження тестувань) і надішліть такий комплект документів до того регіонального центру оцінювання якості освіти, який указаний у вашому реєстраційному повідомленні. Якщо ви не можете скористатися засобами поштового зв’язку, надішліть документи на електронну адресу. У темі листа зазначте своє прізвище, а також те, що це реєстраційні документи. Наприклад: Шевченко_реєстраційні документи.

Наразі Порядок вступної кампанії ще не оприлюднено, тому ми не можемо бути впевненими, яким буде механізм використання результатів ЗНО минулих років.

Якщо ви маєте результати ЗНО 2019-2021 років і плануєте вступати до закладів освіти цього року, вам краще сформувати реєстраційну картку і до 19 квітня надіслати комплект документів до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (див. вище). У травні у вас буде можливість відмовитися від проходження тестування на своїй Інформаційній сторінці.

Шановні вступники, які наразі перебувають на окупованих територіях або на територіях, де тривають активні бойові дії! Будь ласка, тримайтеся, бережіть себе! Ми розуміємо, що у вас є труднощі з доступом до Інтернету, однак, якщо маєте змогу, будь ласка, створіть реєстраційну картку. Необов’язково, щоб її заповнювали особисто ви. Це може зробити хтось із ваших друзів чи знайомих. Попросіть унести ваші дані до реєстраційної форми (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження й номер паспортного документа). Цього наразі буде достатньо.  Ми знаємо, що вам зараз дуже важко, однак переконані, що ситуація найближчим часом зміниться на краще і ви зможете планувати своє майбутнє і втілювати свої мрії в життя. Безперечно, Ви зможете вступити до українських закладів вищої освіти, а ми повідомлятимемо вам актуальну інформацію щодо цього.

До уваги учнів 11 класів!

Інформація щодо підготовки до проведення ЗНО-2022, зокрема національного мультимедійного тесту (НМТ) для вступу на бакалаврат

1. Прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері освіти» № 2157-ІХ від 24.03.2022. Чинності зміни набирають через місяць – 24.04.2022.


2. Читаємо інформацію на сайті Рівненського ОІППО розділ «Оголошення» та «Новини».

3. Розпочалась реєстрація 01.02.2022 та тривала до 09.03.2022. Пізніше її продовжили до 09 квітня, зараз – до 19 квітня. Станом на 18:00 в Рівненській області зареєстровано 13 406 осіб на основну сесію ЗНО-2022.

4. Алгоритми щодо реєстрації оприлюднені. Не треба створювати дублі !!!

5. Нагадаємо, що для організації вступних випробувань на бакалаврат потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Таку інформацію УЦОЯО отримає з бази даних реєстрації для участі в ЗНО.

6. Якщо такої можливості немає ー не хвилюйтеся: достатньо того, що учасник сформували реєстраційну картку.

7. !!! Якщо учасник має результати ЗНО 2019-2021 років і планує вступати до закладів освіти цього року, вам краще сформувати реєстраційну картку й до 19 квітня надіслати комплект документів до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти. *МОЖНА й до ЛЬВІВСЬКОГО РЦОЯО, сказала Л. В., що зареєструють таких*.

8. У травні в учасників буде можливість відмовитися від проходження тестування на своїй Інформаційній сторінці, якщо не вступають.

9. Повідомлення про реєстрацію. Результати реєстрації для випускників ЗО відображаються на сторінці закладу, що на сайті УЦОЯО, вхід – через ЛОГІН та ПАРОЛЬ закладу. Є кілька шляхів повідомлення про результати реєстрації, зокрема для випускників поточного року (ЗЗСО, П(ПТ)О, ФПВО) їх можуть повідомити представники ЗО, бо бачать номер сертифіката та пін-код учасника.

10. Також до кінця квітня (орієнтовно) УЦОЯО за домовленістю з операторами мобільного зв’язку здійснить надсилання смс часникам з номером сертифіката та пін-коду учасника.

11. Підтвердження участі в НМТ відбудеться у травні. Учасник отримав логін та пароль. Надалі усю інформацію щодо НМТ від отримуватиме від УЦОЯО на Інформаційну сторінку. Потрібно САМОСТІЙНО стежити за повідомленнями !!!

УЦОЯО з’ясовуватиме, чи вступатиме зареєстрований учасник і виконуватиме НМТ. Також учасникам НМТ потрібно буде вказати населений пункт, у якому вони планують перебувати УПРОДОВЖ ЛИПНЯ, коли заплановано проводити НМТ.

12. Підбір пунктів проведення НМТ. МОН підготувало на департамент лист про підбір ЗО, на базі яких може працювати 1, 2 чи 3 комп’ютерні класи, підключені до якісного інтернету + укриття, наявність яких бажана у ЗО або поруч.

13. До кінця квітня 2022 року УЦОЯО оприлюднить демонстраційний варіант національного мультимедійного тесту на сайті.

14. Після отримання підтвердження участі у НМТ від вступників, підбору ЗО, буде здійснено розподіл учасників за пунктами тестування.

15. Повідомлення про участь у НМТ. Повідомлення про участь, зокрема ДАТУ, МІСЦЕ (назву ЗО та його адресу), ЧАС ПОЧАТКУ тестування (І чи ІІ зміна)  учасники отримають на свої Інформаційні сторінки.

16. Проведення НМТ.

Проводити планують основну сесію НМТ у липні на базі визначених пунктів тестування – ЗО упродовж 10 днів у дві зміни. Тривалість тесту – 90 хв., кожна із частин по 30 хв.: українська мова – 30, математика – 30, історія України – 30.

17. Апеляція не передбачена.

18. Якщо тривога під час тестування – буде додаткова сесія; орієнтовно за два тижні від початку основної, бо графік укладений для основного тестування на 10 днів.

19. Результати учасників. УЦОЯО повідомлятиме учасникам їх результат на Інформаційну сторінку. Результат дійсний 1 рік.

20. ЗАРАЗ НАДВАЖЛИВИМ ЗАХОДОМ є підготовка учнів до національного мультипредметного тестування.

УЦОЯО готує інформацію про частини національного мультипредметного тесту: українську мову, математику, історію України.

У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі.  

Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:

• 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;

• 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Онлайнові ресурси з української мови для підготовки:

• тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;

• відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;

• короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

• інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:

• 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;

• 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);

• 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Онлайнові ресурси з математики для підготовки:

• тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Математика» та «Математика (завдання стандарту)»;

• відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років:  Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021 (відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;

• короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

• шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;

• інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Як підготуватися до тесту з історії з нуля: корисний чекліст

З інформацією можна ознайомитись, натиснувши на  посилання

Інформація про складання національного мультипредметного тесту: математика


Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?

Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:


  • «Числа і вирази»;
  • «Рівняння, нерівності і їх системи»;
  • «Функції»;
  • «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
  • «Планіметрія»;
  • «Стереометрія».

Яка структура блоку НМТ з математики?

Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:

  • 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
  • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
  • 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з математики?

Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від  0 до 30 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100200 балів. Для отримання результату за шкалою 100200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Чи до снаги розв’язати завдання тим, хто вивчав математику на рівні стандарту?

Так. Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь (тут).

Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з математики?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:


Інформація про складання національного мультипредметного тесту: українська мова


З інформацією можна ознайомитись, натиснувши на  посилання

Інформація про особливості вступної кампанії 2022

З інформацією можна ознайомитись, натиснувши на  посилання

Важлива інформація для учнів 11-их класів!!!

Президент підписав закон про скасування ЗНО та ДПА у 2022 році

Президент підписав закон про скасування ЗНО та ДПА у 2022 році

     Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає скасування державної підсумкової атестації та зовнішнього оцінювання для випускників шкіл та абітурієнтів у 2022 році.

    Водночас голова профільного комітету Ради Бабак заявив, що ЗНО не скасують повністю. Воно відбудеться за спеціальною процедурою: замість декількох предметів буде один національний тест з трьох дисциплін.

    Порядок вступу змінено лише на один рік через російське вторгнення. Відповідний законопроєкт № 7132 Верховная Рада ухвалила 24 березня. Раніше з ініціативою скасувати ЗНО виступав міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.


Переглянути путівник можна, натиснувши на  посилання


Увага! Пробне ЗНО 2022

Новини / Реєстрація на пробне ЗНО триватиме до 19 січня


З інформацією можна ознайомитись, натиснувши на  посилання


 ЗНО-2022



ЗНО 2022